Do naszej redakcji trafił laptop, na którym próżno szukać informacji o modelu. Zwykle są one wygrawerowane na obudowie, ale nie w tym wypadku. Oczywiście należy pamiętać o tym, że jest to sampel testowy – na Waszych modelach wszystkie informacje będą tam, gdzie powinny być.

lenovo laptop yoga c940 14 gallery 9

Co wiem na ten moment o modelu yoga c940?

Jest to urządzenie Lenovo z serii Yoga. Ma grawer na rancie „YOGA 9 SERIES”. Ma 14 cali przekątnej ekranu w rozdzielczości 1920×1080. Dość jasną matrycę i wąskie ramki.

lenovo laptop yoga c940 14 gallery 7

Po wyjęciu z pudełka na pewno mogę stwierdzić, że C940 nie będzie jakościowo gorsza od poprzedników, które miałem okazję testować, czyli C930 i C920. Wizualnie 940 bardziej przypomina 930. Zawias, w którym zintegrowany jest soundbar (tak, soundbar) jest bardzo podobny. W tym przypadku jest on jeden, bez podziału, tak jak miało to miejsce w 930 (w sensie zawias, nie soundbar). Jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie. Obudowa z aluminium i smukłe ramki robią robotę. Widzę, że znów sprytnie w obudowie został schowany rysik, fajnie.

lenovo yoga c940 14 7

Przeglądam specyfikację na stronie producenta i jest ona dość imponująca. Ładowanie do 80% w niecałą godzinę, do 18 godzin pracy w rozdzielczości Full HD, procesor od Intela 10 generacji oraz technologia INTEL® OPTANE™. Ta ostatnia oznacza, że laptop ma zintegrowany RAM oraz dysk SSD w jednym układzie scalonym i to w wielkości M.2. Na pewno ma to swoje plusy (rozmiar) oraz minusy (możliwość naprawy). Pełna recenzja wkrótce. Ciekawe jak sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.