Pierwsze unboxingi nowego iMaca 24 z procesorem M1 już w sieci. Mam mieszane uczucia

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje iMac 24″ z nowym procesorem M1.

Na ostatnie premiery czekałem z zaciekawienie, głównie dlatego, że plotki głosiły, że pojawią się dwa produkty, które uderzają w moje zainteresowania. Pierwszym z nich miał być iPad Mini, którego co do zasady uwielbiam za jego niewielki gabaryt i sporą funkcjonalność. Wprawdzie dopiero sprawiłem sobie nowego iPada Air, który jest piękny i bardzo funkcjonalny, ale mam z nim jeden, drobny problem. Pisanie z kanapy, trzymając urządzenie w pozycji pionowej jest cholernie mało wygodne, a raczej rzadko korzystam z niego jako z klasycznie rozumianego komputera. iPad Mini przez swoją szerokość nadawał się do tego zdecydowanie lepiej. Jeśli zostałby odświeżony, rozważyłbym przesiadkę. Niestety nie pojawił się, właściwie rozwiązując w jakiś sposób moje rozterki.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Drugim sprzętem, którego byłem ciekawy to iMac. Odkąd przesiadłem się na iMaca, porzucając Macbooka Pro, zyskałem kompletnie nowy komfort pracy. Sporo o tym pisałem na DailyWeb i wiem po 2 latach, że to była doskonała decyzja. Odsyłam tam wszystkich, którzy zadają sobie podobne pytanie: czy AiO czy jednak laptop?

Wracając jednak do nowych iMaców, przecieki potwierdziły się w kontekście nowych procesorów i nowe komputery AiO od Apple otrzymało procesor M1. Pojawiły się też głosy, w tym i mój oczywiście, że czas na odświeżenie tego w jaki sposób iMac wygląda. Tam zwyczajnie prosiło się o odświeżenie designu. Apple posłuchało i zaproponowało sporo nowości.

Nowe komputery iMac od Apple – mnóstwo kolorów i wreszcie procesor M1 – polskie ceny

Mój iMac 5K jeszcze pewnie na chwilę mi wystarczy, ale nawet gdyby tak nie było, to nie zdecydowałbym się na nowego iMaca. Wszystkie te kolorki, komunikacja Apple, mowi jednoznacznie. Ma to być komputer, który ma służyć do wszystkiego, ale dla nieco mniej wymagającego użytkownika.

To ciekawa sprawa, bo wygląda na to, że Apple postawi grubą kreskę między typami swoich AiO. Pytanie, które rodzi się w głowie, to przede wszystkim jak podział w tym segmencie będzie wyglądał. Czy alternatywą dla iMac 24″ będzie iMac Pro i wóczas dorzucą 27″ lub więcej? Czy będzie jeszcze jedna wersja iMaca, pośrednia między 24″ a wersją Pro? Plotki mówią, że szybko raczej się nie przekonamy, bo ponoć Apple przekłada prace nad mocniejszą wersją swojego komputera.

Niemniej tym samym gorąco Was zachęcam do obejrzenia pierwszych unboxingów iMaca 24″, w tym wypadku od Pana MKBHD, który bardzo rzeczowo ocenił i zaprezentował ten sprzęt. Przyznam szczerze, że po jego unboxingu, zyskałem nieco więcej sympatii do tego sprzętu, gdy oczywiście tylko nie myślę o cenie, a także o dostępnych portach w tym urządzeniu. Nie można mu jednak odmówić urody, prezentuje się naprawdę pięknie, a dodatkowe kolory nie tylko na obudowie, ale także na peryferiach, dodają mu charakteru, zamiast nudnych i oklepanych, klasycznych – czerni, szarości czy bieli.

Zgadzacie się ze mną?

Zapisz się
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze