Pierwsze nowe domeny mają już 26 000 zarezerwowanych nazw. Która z nich cieszy się największą popularnością?
Pierwsze nowe domeny mają już 26 000 zarezerwowanych nazw. Która z nich cieszy się największą popularnością?

Opublikowano 5 lat temu - 1


Dopiero co zakończyliśmy rok w którym zapowiedziano i właściwie urzeczywistniono rewolucje w świecie domen. Program nowych końcówek uruchomiony przez ICANN cieszył się zmiennym zainteresowaniem, począwszy od huraoptymizmu, kończąc na zainteresowaniu, które diametralnie zmalało. Niemniej suma wszystkich zgłoszonych końcówek była imponująca. W tym roku zaczynają być one systematycznie wprowadzane do życia, a przez to powstają pierwsze statystyki.

Dopiero co informowałem o starcie domen z rozszerzeniem .guru, a jak się okazuje już po niecałym pełnym dniu osiągnęły one umiarkowany sukces, zyskując fotel lidera w sprzedaży wśród nowych domen. Dlaczego umiarkowany? Otóż końcówka .xxx, która miała swoją premierę już jakiś czas temu, po pierwszym dniu osiągnęła 55 000 sprzedanych sztuk. Niemniej 12 tys. sprzedanych domen .guru nie jest statystyką z całego pełnego - dnia, tylko jego fragmentu.

Poniżej pełna lista sprzedanych domen w ciągu 1 dnia od premiery. Co ciekawe domena .guru na tle konkurencji wyróżnia się zdecydowanie. Warto rozważyć kupno końcówki, nawet na zaś gdyż można kilka fajnych, ciągle wolnych nazwa - złapać. Cena kupna wynosi około 34$. Dostępność i warunki znajdziecie u jednego z partnerów właściciela rejestru, firmy Donuts, m. in. tutaj.

Suma wszystkich sprzedanych osiągnęła ponad 26 000 i systematycznie rośnie. A to dopiero początek, prawdziwe smaczki domenowe przed nami.
[table “” not found /]