Pierwsze info o nowych Apple Watch 5. Premiera już jesienią!

Wraz z premierą nowych iPhone XI, zobaczymy prawdopodobnie również nową serię Apple Watch z numerem 5 wraz z pracującym na nim WatchOS6. To właśnie za jego sprawą dowiedzieliśmy się o tym, jakie wersję najnowszych smartwatchy planuje pokazać Apple. Jedno wiadomo na pewno - tanio nie będzie.

Choć pewnie Apple chciałoby inaczej, ich telefony już nie są ani pionierami, ani wiodącymi produktami na świecie. Podobnie ma się również sprawa z iPadami, które, choć dla wielu są nadal ciekawe i użyteczne, stały się produktem pobocznym. Kompletnie inaczej wygląda sytuacja ze smartwatchami. Tutaj Apple Watch króluje wśród globalnej liczby sprzedanych urządzeń. To na prawdę wyczyn, skoro ich zegarki pracują jedynie z iPhone. Wydaje się, że Apple stworzyło wizję kompletnego zestawu obu urządzeń, co trafiło do umysłów kupujących.

Apple watch 5 - Ceramika i Tytan

Już 10 września odbędzie się multipremiera Apple - iPhone XI, Apple Watch 5 i WatchOS6. To właśnie najnowsze oprogramowanie beta dedykowane zegarkom Apple zdradziło nam tajemnicę, jakie wersje trafią do sprzedaży. iHelpBR znalazło zapisy o rozmiarach 40 mm i 44 mm oraz wersjach wykończenia z tytanu, oraz ceramiki. Nie wiadomo do końca czy będą to jedyne wersje, czy też znajdą się normalne, aluminiowe.

Ceramiczna wersja to swoisty powrót do serii 2, która to w wersji "Edition" miała obudowę z tego właśnie materiału. Choć wygląd tej wersji był niepodważalnie atrakcyjny, nie można powiedzieć tego samego o cenie. W momencie premiery wersja "edition" kosztowała 1300$. Mając na uwadze jak wzrosły ceny produktów Apple w przeciągu ostatnich 2 lat, obawiam się, jak wyglądałby aktualny cennik.

Ceramika, jak i tytan są droższymi, ale i znacząco bardziej odpornymi materiałami na użytkowanie. Powstanie rys czy uszkodzenie obudowy będzie niemalże niemożliwe. Jeżeli to już się stanie, prawdopodobnie nie zostanie nic z reszty urządzenia. Do kompletu tak wykwintnego wykonania brakuje jedynie szafirowego szkła na froncie.

Obudowy Apple Watch 5 wykonane tylko z wymienione materiały spowodowałyby drastyczny wzrost cen. Pozostaje mieć zatem nadzieje, że oprócz wersji specjalnych znajdziemy też klasyczne, wykonane z aluminium.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Jakub Karpowicz

Powiązane

IKEA pokazuje banalnie proste i tanie narzędzie do sterowania głośnikami Sonos

Sporo się dzieje na linii IKEA-Sonos. Najpierw premiera budżetowych, ale bardzo interesujących głośników stworzonych przez Sonos dla marki IKEA pod…

Wrzesień 16th, 2019 12:17

HBO GO w ofensywie: interesujące nowości filmowe w ofercie

Ostatnio skupialiśmy się na Netflixie i na tym, co ten światowy gigant VOD nam oferuje. Nie ma co ukrywać, że…

Wrzesień 16th, 2019 11:15

Regularna publikacja postów na Facebooku? To bez sensu!

Na wielu szkoleniach, branżowych blogach i w tematycznych magazynach można spotkać się z tezą, że aby osiągnąć sukces na Facebooku,…

Wrzesień 16th, 2019 10:14

Microsoft daje 650 dolarów za przesiadkę z iPhone X na Samsung Galaxy Note 10!

Czasami producenci sprzętu oferują różne promocje, aby podkręcić sprzedaż swoich produktów w pierwszych miesiącach po premierze. Tym razem świetną ofertę…

Wrzesień 16th, 2019 09:24

iPhone 11 Pro w nowych spotach reklamowych Apple

Od czasu premiery nowych urządzeń Apple w sieci aż wrze o ich możliwościach. Głównie mowa o iPhone 11 Pro, który…

Wrzesień 16th, 2019 08:10

Sponge City 12' - elektryczny rower z zasięgiem do 40km i ceną 1500zł

Sezon rowerowy powoli się kończy, dlatego też rzutem na taśmę prezentujemy Wam Sponge City 12', rowerek miejski, bo tak chyba…

Wrzesień 15th, 2019 20:18