To będzie recenzja bogata w słowa zachwytu. Trafił do mnie głośnik od niemieckiej marki Loewe, która szczyci się między innymi jakością, czy obietnica przekłada się na produkt? Definitywnie tak.

Z marką Loewe miałem już kilka razy styczność. Moje doświadczenie było jednak związane z ich telewizorami. Kilka razu udało mi się z nimi obcować w hotelach. Muszę przyznać, że zawsze zwracały moją uwagę na siebie ze względu na design oraz na wspomnianą we wstępie jakość. Teraz dostałem możliwość obcowania dłużej z ich sprzętem grającym.

R E K L A M A

DSC04258

DSC04252

DSC04249

Na początek kilka słów o samej marce. Ich produkty nie należą do najbardziej popularnych i szczerze, to nie często miałem możliwość je zobaczyć. Nie jest to jednak ani nowa, ani niszowa marka. Loewe to firma, która powstała prawie 100 lat temu. Dokładnie to 99 w 1923 w Berlinie. Należą do pionierów w kwestii telewizorów. Na swoim koncie ma dość burzliwe przejścia, jednak to, co dziś nas interesuje to właściwie najnowsza historia tej prawie wiekowej marki oraz ich produktów. W 2016 roku przedstawili linię produktów bild, klang oraz plus. Plus oznacza akcesoria natomiast bild i klang to niemieckie słowa oznaczające obraz i dźwięk. Tak, logika dobrze podpowiada. Bild to linia telewizorów a klang to linia sprzętu audio. Na marginesie Loewe po niemiecku to lew, jednak firma tak zawdzięcza nazwę nazwisku założycieli.

DSC04248 DSC04247 DSC04246

Przejdźmy jednak do konkretów. Klang s3 znalazł się w moim salonie i miałem okazję go testować. Czym się charakteryzuje? To inteligentny system strumieniowy z możliwością słuchania z wielu źródeł. W tej zgrabnej obudowie dostajemy możliwość podłączenia się do WiFi i bezpośredniego odtwarzania muzyki przy pomocy Spotify, Deezer lub Amazon Music. Mamy dostęp do tysięcy stacji radiowych, nie tylko tych internetowych. Dostajemy tutaj FM / DAB / DAB+.

DSC04244 DSC04243 DSC04242

To jednak nie koniec. Loewe Klang s3 nada się idealnie dla kogoś, kto posiada muzykę zachowaną na płytach CD. System wyposażony jest w napęd szczelinowy, dzięki któremu będziemy w stanie wrócić do kolekcji płyt, obsługuje on również format MP3. Nie zabrakło również możliwości podłączenia pamięci USB. Poza WiFi Klang s3 posiada również funkcję bluetooth. Bardzo wiele w kompaktowej formie, która oferuje nam sporo.

DSC04241 DSC04240 DSC04237

Do obsługi urządzenia możemy używać aplikacji mobilnej. Ta również jest bardzo minimalistyczna i działa sprawnie. Nie mamy tutaj nadmiarowych funkcji, wszystko, co najważniejsze i potrzebne. Do dyspozycji dostaniemy też prostą konfigurację korektora. Możemy zmienić tony niskie lub wysokie. Parowanie przebiega bez najmniejszego problemu.

DSC04236 DSC04235 DSC04234

Dochodzimy do kwestii jakości. I tutaj moje zmysły czują się dopieszczone zarówno pod względem wykonania, jak i dźwięku, który się z niego wydobywa. Za dźwięk odpowiedzialny jest wzmacniacz 2x30W. Układ głośników oraz system bas-reflex zapewnia soczyste i ciepłe brzmienie. Przyjemnie wypełnia pomieszczenie basem bez gubienia wysokich tonów.

Łącząc to z wieloma możliwościami odtwarzania dźwięku, tworzy się nam całkiem spore centrum muzyczne zaprojektowane tak, aby pasować do większości wnętrz. Obiecana przez Loewe jakość jest tutaj odczuwalna na każdym kroku podczas interakcji z ich sprzętem. Począwszy od pudełka, w którym przybył klang aż po materiały, z jakich został wykonany. Nie wiem, czy mogę nazywać ten sprzęt głośnikiem, bo to o wiele więcej, ale samo urządzenie waży prawie 5 kg.

DSC04231 DSC04229 DSC04226

Obudowa wykonana jest ze szczotkowanego aluminium, do wyboru są 2 opcje kolorystyczne w odcieniach szarości. Ciemniejszy, bazaltowy szary oraz jasny szary. Przód oraz tył wyglądają niemalże identycznie, wykonane są z materiału. Z przodu znajdziemy dodatkowo umiejscowioną tekstylną wszywkę z nazwą firmy, z tyłu 3 porty, zasilanie, USB oraz antena.

Więcej dzieje się na górnej krawędzi. Tutaj umiejscowiony jest wyświetlacz, dzięki któremu możemy widzieć, co wybieramy na systemie. Obsługiwać możemy go dzięki przyciskom umieszczonym obok wyświetlacza lub z pilota dołączonego do zestawu. Z tego, co zauważyłem, pilot nie działa przy użyciu podczerwieni, nie musimy nim celować w urządzenie, wystarczy być w zasięgu. Na tej samej krawędzi znajduję się jeszcze dwa elementy. Napęd szczelinowy na płyty CD, a obok niego podświetlane pokrętło głośności wyposażone w bardzo satysfakcjonujący klik podczas obracania, dzięki czemu dokładnie wiemy, o ile zmieniliśmy jego położenie.

DSC04224 DSC04223 DSC04221

Kształt oraz materiał, z którego wykonany jest Klang s3 został doceniony nie tylko przeze mnie. Loewe Klang s3 został nagrodzony Reddot’em oraz iF Design Award.

DSC04220 DSC04219 DSC04218

Sprzęt do testów otrzymaliśmy od marki Top Hi-Fi & Video Design.