Piekło zamarzło - Twitter wypuścił swoją wtyczkę do Wordpress

Piekło zamarzło – Twitter wypuścił swoją wtyczkę do WordPress

Opublikowano 3.03.2015 10:46 - 4


Chyba innych słów ciężko użyć. W końcu Twitter funkcjonuje nie od wczoraj, sam WordPress również. Mimo to lepiej powiedzieć, że lepiej późno jak wcale. Twórcy Twittera w końcu postanowili uzupełnić lukę i… w końcu wypuścili swoją wtyczkę do WordPress.

Oczywiście alternatyw w sieci już pełno do obsługi Twittera przez platformę WordPress, więc rozwiązanie od platformy mikroblogowej ma raczej wymiar symboliczny. Ciekawe, że nie zrobili tego wcześniej, w końcu nie mówimy tutaj o autorskiej platformie CMS przygotowanej przez adepta informatyki, który został przygotowany na obronę pracy magisterskiej/inżynierskiej (swoją drogą mój promotor tuż przed wybraniem pracy inżynierskiej zaznaczył, że jeśli usłyszy, że ktoś będzie chciał przygotować własnego CMSa, to podetnie sobie żyły wzdłuż a nie wszerz).

twitter-settings-752x728

Oczywiście zadaniem wtyczki jest udostępnianie wpisów na Twitterze. W ustawieniach standardowe pozycje, takie jak nazwa użytkownika, który będzie oznaczany przy udostępnieniu wpisu. Do tego możemy zarządzać podstawowymi ustawieniami kolorów czy umieszczeniem i wielkością przycisku. Brawo Twitterze, w końcu rozsądne narzędzie do rozwiązania o które opiera się 20% internetu.

Plugin udostępniony został na licencji MIT, a jego kod znajdziecie na GitHubie.

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz