Tegoroczne PlayStation Showcase przyniosło nam wiele ciekawych zapowiedzi. Potwierdzono nowe „God of War”, „Spider-Mana 2” czy „Gran Turismo 7”.

Moją szczególną uwagę przyciągnęło jednak coś innego. Dostaliśmy w końcu oficjalną informację o premierze „Uncharted 4” i „Uncharted: Zaginione Dziedzictwo” na PC i PS5. Jako, że jestem zagorzałym fanem serii, z przyjemnością powrócę do tych tytułów. Zwłaszcza, że nie będzie to tylko zwykły port na nowe platformy, ale faktyczny remaster.

R E K L A M A

Jak to bywa w przypadku zapowiedzi, nie do końca wiadomo jakich usprawnień się doczekamy. Zapewne będą to zmiany głównie wizualne, chociaż według mnie grafika z ostatnich części „Uncharted” nadal prezentuje bardzo wysoki poziom, szczególnie pod względem detali postaci. Niektóre gry zapowiadane w tym roku wyglądają gorzej od „Uncharted 4”, a od jego premiery minęło już przecież ponad 5 lat.

uncharted 4 screenshot 14 15jun15 uncharted 4 na pc uncharted 4 screenshot 09 15jun15

W skład remasterowanego zestawu „Legacy of Thieves” wejdą wspomniane „Uncharted 4” wraz z samodzielnym dodatkiem „Zaginione Dziedzictwo”. Pierwsza z gier opowiada o poszukiwaniach ogromnego skarbu pirata Henry’ego Avery’ego. Wcielimy się w niej w głównego bohatera serii, Nathana Drake’a, któremu głosu w polskiej wersji użyczył genialny Jarosław Boberek. W dodatku zagramy Chloe Frazer, znajomą Drake’a. Akcja zabierze nas do Indii, gdzie przyjdzie nam szukać starożytnego artefaktu.

Uncharted po raz pierwszy na PC!

Kolekcja „Uncharted: Legacy of Thieves” ukaże się w 2022 roku na PS5. Niedługo potem zestaw po raz pierwszy w historii serii trafi na PC. „Uncharted 4” i „Uncharted: Zaginione Dziedzictwo” dołączą do innych tytułów Sony, które debiutowały jako exclusivy na PS4. Premierę na komputerach zaliczyły już „Horizon: Zero Dawn”, „Days Gone” i „Detroit: Before Human”.

W „Uncharted” nie brakuje mi niczego. Świetna fabuła do teraz jest dla mnie jedną z najlepszych, jakie było dane mi poznać. Grafika nawet teraz wygląda bardzo dobrze, a gwiazdorska obsada dubbingowa stanęła na wysokości zadania. Z niecierpliwością czekam więc na premierę odświeżonych wersji i mam nadzieję, że trafią one do rąk graczy jak najszybciej.


Posłuchaj nas!