Piekło zamarzło, Netflix oficjalnie w Polsce! Niestety tanio nie jest.

Piekło zamarzło, Netflix oficjalnie w Polsce! Niestety tanio nie jest.

Opublikowano 6.01.2016 20:12 Aktualizacja: 13.06.2020 13:33 - 11


Mój Facebook zwariował. Wszyscy jednogłośnie pieją z zachwytu, bo okazuje się że do naszego kraju oficjalnie zawitał… Netflix. Jeśli należysz do grona osób, które nie do końca wiedzą czym jest wspomniana usługa to najprościej można rzec, że to taki Spotify tylko z serialami/filmami. To doskonała wiadomość, jest jednak jeden haczyk – tanio nie jest.

Ceny

Sukces najczęściej mierzony jest ceną usługi. W przypadku Netflix okazuje się, że wcale tanio nie jest. Kwoty abonamentów są moim zdaniem na nasze polskie realia nieco wygórowane, tzn. nie do końca dopasowane. Prezentują się następująco:

Zrzut ekranu 2016-01-06 o 19.13.34

Patrząc na ofertę, umówmy się, że tylko opcja z jakością obrazu HD wchodzi w grę, z dwóch powodów: kto by chciał bez? ;-) zaś argument drugi, różnica w cenie między wyższym pakietem jest symboliczna. Niestety dość wysoka, bo w cenie 10 ojro (~45zł) otrzymujemy jakość HD i możliwość oglądania w tym samym czasie na dwóch urządzeniach. Patrząc po sobie i znajomych, pakiet od Netflix będzie raczej dodatkowym abonamentem do płacenia, a nie substytutem jakiejkolwiek telewizyjnej usługi (choć oczywiście i tacy użytkownicy się znajdą).

Zrzut ekranu 2016-01-06 o 19.57.08

Konto – miesiąc gratis

Dobra wiadomość jest taka, że każdy może założyć darmowe konto na okres 1 miesiąca, niezależnie od wybranego pakietu. Będzie można samemu się przekonać czy warto wydać niemałe pieniądze na taką usługę. Oczywiście by uzyskać taki dostęp należy dodać kartę płatniczą lub konto PayPal. Netflix jednak zapewnia, że w każdej chwili z subskrypcji (nawet darmowej) można zrezygnować.

Zrzut ekranu 2016-01-06 o 19.56.48

Tyle radości?

Przejrzałem cóż dobrego w bazie seriali można odnaleźć i szczerze Wam powiem, jest na czym oko zawiesić. Niestety informacje płynące z prasy są sprzeczne z faktami. Pomimo, że niektórzy użytkownicy donoszą (przedstawiając screeny), że dostępny jest język polski w wybranych produkcjach, o tyle wedle moich testów niestety nigdzie ojczystych napisów nie odnalazłem.

Dla fanów House of Cards mam złą wiadomość. Okazuje się, że ten tytuł nie jest dostępny, o ironio! Wszystko ponoć za sprawą wyłączności do tytułu w naszym kraju dla NC+.

Szczerze mówiąc to dość dziwna sytuacja, by choć podstawowa baza seriali z polskimi napisami nie została udostępniona. Nie wspominając także o niespolszczonym serwisie. No cóż, problemy wieku młodzieńczego, albo ktoś nie do końca poważnie do sprawy podszedł, będąc pewnym że i tak odniesie sukces. Coś mi się zdaje, że pomimo cen, niedociągnięć to i tak Netflix zrobi spore zamieszanie i zagra rodzimym dostawcom VOD na nosie.

Wieści z Rozładowani.pl