Piekło zamarzło - Apple obniży ceny iPhone'ów

Piekło zamarzło – Apple obniży ceny iPhone’ów

Opublikowano 30.01.2019 14:51 Aktualizacja: 30.01.2019 15:22 -


Powiedzieć „wreszcie” to tak jakby nic nie powiedzieć. Apple poszło po rozum do głowy i zapowiada obniżkę cen swoich telefonów. Ceny najnowszych modeli już od kilku lat przyprawiają klientów o zawrót głowy. Firma jednak zdawała sobie nic z tego nie robić, bo dopóki klient nie odchodził, to nie było potrzeby zmian.

W ostatnim kwartale, przychody Apple ponownie spadły, był to sygnał dla włodarzy firmy, że najwyższa pora na jakieś ruchy. Głos postanowił zabrać sam Tim Cook, czyli CEO Apple. Według niego, ceny iPhone’ów zostaną obniżone na rynkach, gdzie lokalne waluty osłabiły się względem amerykańskiego dolara.

W wypowiedzi dla Reutersa szef Apple stwierdził:

„Odkąd oceniliśmy sytuację mikroekonomiczną na niektórych z tych rynków, zdecydowaliśmy się powrócić do cen bardziej zbliżonych do tych sprzed roku, mając nadzieję, na zwiększenie sprzedaży w tych obszarach.”

Amerykanie w zasadzie dopiero teraz uzmysławiają sobie, jakie różnice są w cenach telefonów Apple na rynku amerykańskim, a jakie są na rynkach zagranicznych. Oczywiście te drugie są znacznie wyższe. Przykładowo w Stanach Zjednoczonych, iPhone XS kosztuje 1349$, a już w Wielkiej Brytanii ten sam model to koszt około 1760$. Wiadomo, że ceny z przyczyn często niezależnych od producenta, muszą być wyższe na rynkach eksportowych z kilku przyczyn: podatki czy koszty dystrybucji. Różnice te jednak nie powinny być aż tak wysokie. Od dawna klienci spoza Stanów Zjednoczonych narzekali na ceny, teraz Apple postanawia wyciągnąć do nich rękę. Otwartą kwestią pozostaje pytanie, na jakie obniżki amerykański gigant się zdecyduje. Czy będą to znaczące spadki cen, czy też bardziej symboliczne, wyrównując skaczące kursy walut.

Apple także tworzy swojego “Netflixa dla graczy”!

Jak i czy w ogóle zmienią się ceny w Polsce? Tego na razie nie wiadomo. Tim Cook nie wyjaśnił także, czy aktualne modele dostaną obniżki, czy też zmiana ceny dotyczyć będzie wprowadzonych dopiero we wrześniu 2019 nowych modeli.

Wieści z Rozładowani.pl