Nie od dzisiaj wiadomo, że Google i Apple są konkurencją i to na dość mało przyjaznej stopie. Są jednak takie pola współpracy, gdzie ta musi się zazębiać i właśnie obserwujemy kolejny etap tejże.

Kiedy Apple TV zadebiutowało na świecie, nie było dostępnie nigdzie poza urządzeniami z ekosystemu Apple. Firma z Cupertino jednak szybko zorientowała się, że taka polityka nie pozwoli im na podbój światowych rynków, dlatego zaczęto szukać partnerów.

Apple TV na Android TV

Zaczęło się od systemów operacyjnych telewizorów smart. Na początek wleciały najnowsze modele LG i Samsunga. Sam byłem rozeźlony, kiedy dowiedziałem się, że mój roczny (wtedy) Samsung nie obsłuży Apple TV. Złość minęła, kiedy zaprezentowano ofertę Apple TV, ale to inna sprawa. Apple stopniowo rozwijało swoją aplikację, a ta pojawiała się etapami na kolejnych urządzeniach. W lutym pisaliśmy o tym, że Apple TV debiutuje na Google Chromecast, co już samo w sobie było niejako przełomowe.

To jest wzór dobrej współpracy: Apple TV ląduje na Chromecast od Google

Ciągle brakowało jednak serwisu streamingowego Apple na najbardziej popularnym systemie w smart telewizorach, czyli Android TV. Posiada go spora część telewizorów, więc dla Apple byłoby to dobre posunięcie. A to posunięcie właśnie następuje, o czym poinformowały obie firmy już oficjalnie. Sama zapowiedź debiutu Apple TV na andku pojawiła się już pod koniec ubiegłego roku, a teraz staje się to faktem.

Tym samym Apple TV jest już dostępne m.in. na Nvidia Shield Streaming. konsolach nowej generacji Xbox Series S/X i konsolach PS5 od Sony.