Picular - wyszukiwarka kolorów działająca na podstawie Google grafika

Opublikowano 30.08.2018 15:24 -


Picular to demo wykonane przez studio Future Memories. Narzędzie pozwala nam poszukać dowolnej frazy poprzez wyszukiwarkę. Jako wyniki dostaniemy kolory wygenerowane na podstawie grafik odpowiadających naszemu zapytaniu z Google grafika.

Narzędzia wspomagające proces kreatywny zawsze są w cenie. Przynajmniej z takiego założenia wychodzę. Picular według mnie może przydać się, podczas tworzenia na przykład moodboarda do nowego projektu. Sam wiele razy szukałem tego odpowiedniego koloru lub odcienia. Krążenie po colorpickerze jednak mnie nie kręci :) Ile można.

To proste narzędzie może okazać się pomocne. W końcu mamy tu na zapleczu Google grafika. color1

Grafik w wyszukiwarce Google jest mniej więcej pierdyliard. Sporo z nich jest unikatowych. Jeśli weźmiemy pod uwagę mechanizm generujący kolor ze zdjęcia, da nam to sporą paletę kolorów, blisko związaną z szukanym przedmiotem przewodnim. Na zdjęciu powyżej przykładowe kolory dla ananasa.

Po wpisaniu frazy, której szukamy, wygenerują nam się kafelki z kolorami. W lewym dolnym rogu dostaniemy #hex, w prawym dolnym ikonę, która po kliknięciu pokaże nam rozmyte zdjęcie, na podstawie którego został wygenerowany kolor.

Niestety nie mam pojęcia, w jaki sposób odbywa się generowanie koloru. Algorytm raczej nie uśrednia koloru z całości zdjęcia. Często jest tak, że jakiś kolor występuje na bardzo małym obszarze, jest jednak wygenerowany jako tło kafelka.

Projekt nie posiada żadnej strony "about". Nie ma nawet jednego zdania o nim, więc ciężko jest w jakiś sposób dowiedzieć się zasady działania. Nie przeszkadza to jednak w pobawieniu się chwilę w tym naprawdę lekko zaprojektowanym narzędziu.

color2

To jeden z tych projektów, który warto zapisać sobie do swojego folderu z zakładami odwiedzanymi raz na kwartał lub rzadziej. Może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie.

Coraz częściej zastanawiam się nad stworzeniem na DailyWeb właśnie takiego katalogu, do którego dodawałbym narzędzia, na jakie natknąłem się w sieci. Jak myślisz, ma to sens - tworzenie kolejnego miejsca związanego z linkami do przydatnych narzędzi w procesie projektowania?

Wieści z Rozładowani.pl