Szczególnie ucieszą się osoby posiadające iPady, bo oferta kierowana jest do nich. Adobe uznało, że Photoshop na iPada i Adobe Fresco pasują do siebie jak śledzik do wódeczki i od teraz powinny występować wspólnie, jak Bolek i Lolek, jak niebo i gwiazdy, jak Reus i kontuzje czy wreszcie jak dwie nogawki tych samych spodni.

Adobe Fresco w pakiecie

Aplikację Fresco opracowano z myślą o urządzeniach z piórami i urządzeniach dotykowych. Jest to narzędzie dla artystów, twórców ilustracji czy portrecistów. Spośród konkurencji wyróżnia się ono największą na świecie kolekcją pędzli wektorowych i rastrowych w połączeniu z przełomową technologią pędzli aktywnych. Jej baza to tak naprawdę baza Photoshopa, bo stworzone dla tego programu pędzle możemy importować do Fresco. Mamy tu też do czynienia z kolekcją mistrza pędzli Kyle’a T. Webstera. Pędzle aktywne natomiast zachowują się tak jak ich rzeczywiste odpowiedniki – akwarele i farby olejne rozmywają się oraz mieszają przy każdym dotknięciu.

Transmisja na żywo Twojej pracy w Photoshopie? Adobe niedługo wprowadzi taką funkcję

Photoshopa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Najbardziej znana i najpopularniejsza aplikacja do tworzenia i edycji grafiki rastrowej dostępna jest także od pół roku na iPadach.

Zobacz także Jaki edytor zdjęć wybrać? Oto lista płatnych i darmowych

Wprawdzie nie znajdziemy w niej wszystkich znanych z komputerów funkcji, jednak dalej jest to jedno z najbardziej rozbudowanych narzędzi, które powstały na tablety Apple. Dodatkowo pochwalić należy to, jak Photoshop z iPada współpracuje z desktopową wersją. Nie ma problemów z rozpoczęciem pracy na komputerze, by potem przenieść się na iPada i dorysować coś za pomocą Apple Pencila. Wszystko wygodnie zsynchronizuje się w chmurze.

Aplikacja Adobe Fresco doskonale współpracuje z programem Photoshop na tablecie iPad. To połączenie pomaga w scalaniu obrazów, retuszowaniu kompozycji, dodawaniu tekstu i kreatywnym stosowaniu warstw. Projekty możesz edytować w dowolnej z tych aplikacji. Wszelkie zmiany są automatycznie zapisywane w chmurze, kiedy jesteś online.

Adobe Photoshop wreszcie dostępny na iPada!

Adobe uznało, że oba programy tak dobrze współpracują, że powinny być używane wspólnie. W związku z tym wprowadzono promocję, na mocy której płacąc za jeden produkt, otrzymasz dostęp do drugiego. Oferta jest dostępna dla klientów, którzy kupią Photoshopa na iPada lub dokonają upgrade’u do Adobe Fresco Premium za pośrednictwem App Store, a także klientów Creative Cloud, którzy kupią pojedynczą aplikację Photoshop lub wszystkie aplikacje na Adobe.com. Pierwsi tę promocję otrzymają subskrybenci Creative Cloud.

Adobe ma w swojej stajni wiele programów. Za część z nich wciąż każe nam dodatkowo płacić, mimo że wielu z nas wydaje na pakiet Creative Cloud aż 61,49 euro miesięcznie. Na szczęście Adobe Fresco Premium nie zalicza się już do tej grupy, bo to bardzo ciekawe narzędzie. Subskrybenci planu premium we Fresco, też się raczej nie obrażą, że w tej samej cenie dostaną dostęp do Photoshopa na swoje iPady. Oby więcej takich newsów od Adobe!