Photoshop Elements 2021 już dostępne. Adobe stawia na sztuczną inteligencję

Opublikowano 9.10.2020 11:07 Aktualizacja: 14.11.2020 10:53 -


Cieszące się sporą popularnością programy do amatorskiej obróbki zdjęć i wideo, Photoshop Elements i Premiere Elements, doczekały się nowych wersji. W tym roku Adobe postawiło na szereg funkcji napędzanych przez sztuczną inteligencję.

Uproszczone wersje Adobe Photoshop i Premiere - Photoshop Elements 2021 i Premiere Elements 2021 są już dostępne do ściągnięcia. Obie aplikacje zostały zaprojektowane z myślą o początkujących użytkownikach i osobach, które nie potrzebują edytorów zdjęć i filmów na poziomie pro- i wideo. W ramach tegorocznych edycji Adobe zaprezentowało kilka ciekawych nowości, wliczając w to funkcje oparte na technologii Sensei AI.

Zobacz także Jaki edytor zdjęć wybrać? Oto lista płatnych i darmowych

W przypadku Photoshop Elements 2021 jedną z najbardziej imponujących nowości wydaje się możliwość zmiany statycznych obrazów w GIF-y. Służy temu napędzane wspomnianą technologią Adobe Sensei nowe narzędzie Moving Photos. Ciekawie zapowiada się także funkcja pozwalająca na edycję ułożenia twarzy. Jeśli wierzyć zapowiedziom, dzięki niej nie tylko bez trudu poprawimy własne selfie, lecz także sprawimy, że każda osoba widoczna na danym zdjęciu będzie patrzyła w tym samym kierunku.

photoshop elements 2021 2

Początkującym powinny przypaść do gustu także nowe samouczki dostępne w ramach funkcji Guided Edits. Adobe dodało tutaj aż 58 nowych instrukcji, które pozwolą nam na poznanie krok po kroku wybranych technik edycji. Wśród nich m.in. tworzenie duotonów, edycja tła czy też przesuwanie wybranych elementów obrazu. Swoją amatorską wersję otrzymało także zwnane z pełnej wersji Photoshopa narzędzie Sky Replacement. Funkcja Perfect Landscapes, przeprowadzi nas przez edycję elementów krajobrazu w taki sposób, aby najlepiej pasowały do zdjęcia, np. poprzez usunięcie niechcianych elementów, usunięcie zamglenia czy też zmianę zachmurzenia.

photoshop elements 2021

Wśród nowości dostępnych na Premiere Elements 2021 znajdziemy 25 opcji Guided Edits, zawierających m.in. funkcję Animated Matte Overlays umożliwiającą dodawanie elementów animacji do naszych filmów. Na uwagę zasługuje także opcja Select Object pozwalająca, aby wybrany przez nas obiekt lub obszar był śledzony na całym filmie. Adobe obiecuje także lepszą wydajność aplikacji dzięki akceleracji GPU, w tym wysokiej jakości odtwarzanie wielu efektów jednocześnie bez konieczności ich wcześniejszego renderowania. Dostępnych jest także 21 dodatkowych ścieżek muzycznych.

Oba programy są dostępne na stronie Adobe.

Wieści z Rozładowani.pl