Do grona urządzeń wchodzących w skład systemu inteligentnego oświetlenia Philips Hue dołączają kolejne. Pojawiają się nowe zewnętrzne lampy, ściemniacz oraz moduł podtynkowy. 

ph dimmer

Nowe sprzęty z rodziny Philips Hue

Jeden z nowych sprzętów w Philips Hue może przykuć szczególną uwagę użytkowników tego systemu. To moduł podtynkowy, który może być schowany w puszce elektrycznej, gdzie znajduje się włącznik światła. Uprzedzam – nie będzie on podłączany do istniejącej instalacji elektrycznej. Puszka i przełącznik będą jedynie wykorzystanie, aby moduł był tam schowany i zarządzany, natomiast będzie on bezprzewodowy oraz zasilany bateryjnie. Drugim urządzeniem, które ma pojawić się w ofercie, jest nowa wersja ściemniacza Philips Hue. Zmienił się przede wszystkim jego wygląd. W pierwszej wersji widać widoczny podział na 4 przyciski, zaś w nowej na 3. Jednak funkcjonalność jest w zasadzie taka sama – bezprzewodowe zarządzanie oświetleniem poprzez jego ściemnianie/rozjaśnianie, włączanie/wyłączanie, a także wyzwalanie scen.

philips hue 2

Oświetlenie zewnętrzne

Kolejne dwa produkty przeznaczone są do tworzenia oświetlenia zewnętrznego. Philips Hue Amarant to listwa, którą można wykorzystać do podświetlenia dekoracyjnego ścian budynku. Z kolei Philips Hue Appear to kinkiet zewnętrzny wykonany ze stali nierdzewnej.

philips hue 3

Ceny nowych urządzeń

Większość wymienionych urządzeń ma się pojawić w sprzedaży w Europie od 26 stycznia. Jedynie przełącznik podtynkowy pojawi się dopiero wiosną. Philips Hue Amarant ma kosztować 149,99 Euro, Philips Hue Appear również 149,99 Euro, moduł podtynkowy 39,95 Euro (za 1 sztukę)/69,95 Euro (za dwie sztuki), natomiast nowa wersja ściemniacza 19,95 Euro.

Źródło: Signify