Firma Philip Morris International nie zwalnia tempa. Po wypuszczeniu na rynek podgrzewaczy tytoniu IQOS, marka oferuje kolejny, nowy produkt tego typu. Ogłasza również nową inwestycję, która może zapewnić miejsca pracy wielu Polakom.

Palenie zabija. Dane i statystyki w tym temacie mówią to jasno. Ja będę całkowicie szczery – to nałóg, który daje mi ogromną chwilę wytchnienia, a zapalenie papierosa i wypicie przy tym filiżanki kawy potrafi zdziałać cuda jeśli chodzi o spokój ducha. Jednak szukałem alternatywy dla klasycznego fajka. Nie ma co ukrywać – zapach dymu tytoniowego do najprzyjemniejszych nie należy, a i ceny akcyz idą coraz bardziej w górę. Papierosy elektroniczne czy e-papierosy to nie było to, czego szukałem. Wtedy na rynku pojawił się IQOS. Jest zdecydowanie taniej, nieco zdrowiej i nie muszę wychodzić na balkon, bo zapach jest zdecydowanie mniej uciążliwy. Całkowicie się przestawiłem, bo to produkt najbardziej przypominający klasycznego papierosa.

//dzisiaj na dailyweb

Czekałem na kolejny podgrzewacz tytoniu i w końcu jest. Na konferencji prasowej, Philip Morris International zaprezentował nową serię urządzeń – IQOS ILUMA. W Polsce dostępny pod postacią trzech modeli: IQOS ILUMA, IQOS ILUMA ONE oraz IQOS ILUMA PRIME. Poza tym przedstawiciele marki ogłosili informacje o realizacji pewnej dużej inwestycji w Krakowie. Michał Mierzejewski – Prezes Philip Morris International na obszar Europy Północno-Wschodniej powiedział na ten temat parę słów.

IQOS ILUMA wchodzi dziś na nasz ojczysty rynek, a Philip Morris International rozszerza się na Polskę wielką inwestycją

IQOS ILUMA

Polska zawsze odgrywała dla nas strategiczną rolę. Od 1996 roku zainwestowaliśmy nad Wisłą już blisko 25,5 mld zł. Te inwestycje uwzględniają m.in. naszą fabrykę w Krakowie oraz jej stałą modernizację, a także rozwój naszego krakowskiego centrum, świadczącego usługi biznesowe dla wielu rynków. Dziś mam zaszczyt poinformować, że Philip Morris International podjął decyzję o nowej inwestycji. Chcemy, żeby produkcja nowej generacji wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym wkładów do IQOS ILUMA, odbywała się w naszej fabryce w Krakowie, która już dzisiaj należy do największych na świecie. Szacujemy, że ta inwestycja na ponad miliard złotych pozwoli stworzyć wiele nowych, wysoce wyspecjalizowanych miejsc pracy. O szczegółach nowej inwestycji poinformujemy w nadchodzących miesiącach.

Philip Morris International w 2016 r. zapoczątkował globalną, technologiczną rewolucję w branży tytoniowej, opartą na danych i badaniach naukowych. Pozostaje też jedyną międzynarodową firmą tytoniową, która zapowiedziała, że zamierza całkowicie wygasić papierosy, zastępując je produktami bezdymnymi, które są lepszą alternatywą dla pełnoletnich osób palących. Pomimo tego, że Philip Morris International ma w swojej ofercie tradycyjne papierosy, to producent chce sprawić, aby podgrzewacze tytoniu stały się jedyną używką. Nowa technologia ma pomóc palaczom w rzuceniu nałogu.

Philip Morris International dąży do zamknięcia tradycyjnych papierosów w muzeach

IQOS ILUMA

Philip Morris International jest globalnym liderem w dziedzinie bezdymnych technologii, które mogą zastąpić papierosy, z pożytkiem dla społeczeństwa i zdrowia publicznego. Do tej pory w badania naukowe, rozwój technologii i komercjalizację innowacyjnych systemów bezdymnych, firma zainwestowała ponad 10,5 miliarda dolarów, część z tych inwestycji lokując w Polsce.

Pod koniec 2022 roku Philip Morris International miał ok. 2,5 tys. patentów związanych z technologiami bezdymnymi w pięciu największych jurysdykcjach patentowych na świecie. Od 2015 roku firma przeprowadziła łącznie 251 ocen toksykologicznych swoich produktów bezdymnych, 26 badań klinicznych oraz 58 badań dot. percepcji i zachowań konsumenckich przed i po wprowadzeniu produktów bezdymnych do obrotu.

https://dailyweb.pl/ogladanie-meczy-w-aplikacji-mobywatel/

IQOS ILUMA to najnowsza i pierwsza taka generacja podgrzewaczy tytoniu

Flagowym produktem firmy Philip Morris International, która radykalnie zmienia swój model biznesowy, jest system podgrzewania tytoniu IQOS. Najnowszą generacją urządzenia jest IQOS ILUMA, który w Polsce debiutuje w trzech odsłonach: IQOS ILUMA, IQOS ILUMA ONE oraz IQOS ILUMA PRIME. Patrząc na specyfikację, zmiana względem poprzedniego modelu jest ogromna. Mocniejsza bateria, funkcje czyszczenia i nowe funkcje. Technologiczny progres, który da nam pierwsze takie urządzenie na świecie.

W urządzeniach z serii IQOS ILUMA po raz pierwszy zastosowano przełomową technologię SMARTCORE INDUCTION SYSTEM, która podgrzewa tytoń bez jego spalania indukcyjnie i od wewnątrz: bez ostrza grzewczego, bez dymu, bez popiołu i bez konieczności czyszczenia urządzenia z pozostałości tytoniu. To jedyne urządzenia w segmencie podgrzewaczy tytoniu na świecie wyposażone w takie rozwiązanie. Zaprojektowano do nich nowe wkłady tytoniowe,
dedykowane do serii IQOS ILUMA.

IQOS ILUMA – ceny i specyfikacja techniczna

IQOS ILUMA

IQOS ILUMA, tak jak wszystkie urządzenia IQOS, podgrzewa tytoń bez jego spalania, wytwarzając aerozol nikotynowy zawierający średnio o 95 procent mniej szkodliwych substancji chemicznych w porównaniu z papierosem tradycyjnym. Urządzenie nie wydziela dymu ani popiołu, a emitowany przez nie aerozol ma znacznie mniej intensywny zapach niż dym papierosowy. Na nową serię wchodzą trzy urządzenia:

  • IQOS ILUMA – ma obudowę wykonaną z anodowanego aluminium i jest wizualnie zbliżony do poprzedniej generacji urządzeń IQOS. Występuje w pięciu kolorach, wraz z dodatkowymi akcesoriami, takimi jak pierścienie mocujące czy wymienne nakładki.
  • IQOS ILUMA ONE  – kompaktowe, jednoczęściowe urządzenie, które pozwala na 20-krotne użycie bez konieczności ładowania pomiędzy użyciami.
  • IQOS ILUMA PRIME  – urządzenie o najbardziej zaawansowanym i wyróżniającym się designie, obudowa wykonana z połączenia aluminium z tekstylnymi lub skórzanym elementami. Występuje w czterech wersjach kolorystycznych, z możliwością dalszej personalizacji przy użyciu szerokiej gamy akcesoriów oraz dostosowaniu niektórych funkcji urządzenia dzięki aplikacji mobilnej.

IQOS ILUMA dostępny na polskim rynku już od dzisiaj

Model Podgrzewacz Ładowarka Całkowita liczba użyć na pełnym
naładowaniu urządzenia
Liczba następujących
po sobie użyć
Czas podgrzewania wkładu Czas pełnego naładowania baterii
IQOS ILUMA Wys. 101 mm x ø 14,5 mm, waga: 30,5 g wys. 117,2 mm x szer. 44,7 mm x gł. 22,2 mm 20 2 do 6 minut lub do 14 zaciągnięć 135 minut
IQOS ILUMA ONE Wys. 101 mm x ø 14,5 mm, waga: 68,5 g brak 20 20 do 6 minut lub do 14 zaciągnięć 90 minut
IQOS ILUMA PRIME Wys. 101 mm x ø 14,5 mm, waga: 30,5 g wys. 121,5 mm x szer. 47 mm x gł. 23,4 mm 20 2 do 6 minut lub do 14 zaciągnięć 135 minut

 

Wszystkie urządzenia z serii IQOS ILUMA są dostępne w sprzedaży od 12 września 2023 r. IQOS jest przeznaczony wyłącznie dla pełnoletnich osób palących lub korzystających z wyrobów z nikotyną, które nie zamierzają rzucić nałogu. IQOS nie jest produktem wolnym od ryzyka i dostarcza uzależniającą nikotynę.