PGA 2019 rozpoczęło się w Poznaniu. Zobacz zdjęcia!

PGA 2019 rozpoczęło się w Poznaniu. Zobacz zdjęcia!

Opublikowano 18.10.2019 19:16 -


Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu rozpoczęło się w piątek święto polskich graczy – Poznań Game Arena 2019. Byliśmy tam z aparatem.

Jak co roku na PGA można zobaczyć mnóstwo różnych stoisk mniej lub bardziej związanych z gamingiem. Na terenie MTP odbywa się mnóstwo turniejów, pokazy cosplayu, pełno jest standów z konsolami, komputerów czy specjalnych stanowisk gotowych do gry w najnowsze tytuły.

W Poznaniu są pokaźne przestrzenie poświęcone np. “Gears 5” (Microsoft promuje też mocno Xbox Game Pass), “Ghost Recon” (duże stoisko Ubisoftu) i cała strefa Nintendo ze Switchem i Switchem Lite w rolach głównych. Ale i tak największym powodzeniem cieszy się przestrzeń “Cyberpunk 2077” przygotowana przez CD Projekt RED, gdzie można zobaczyć grę Polaków w akcji. Zainteresowanie pokazem jest tak duże, że przed wejściem ustawiają się kilkudziesięcioosobowe kolejki.

Poznan Game Arena 2019

PGA 2019 to także okazja do kupienia gier i akcesoriów w niższych cenach (duże stoisko handlowe ma m.in. Media Markt), w każdym pawilonie roi się także od sklepików z gamingowymi gadżetami. Dla znudzonych hałasem i tłokiem z mainstreamowych tytułów przygotowano strefę gier niezależnych oraz food court z najlepszymi poznańskimi food truckami.

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć, które udało mi się uchwycić podczas krótkiego spaceru po PGA 2019. Miłego oglądania!

Wieści z Rozładowani.pl