Peugeot świętuje 210 urodziny – zobacz jubileuszowe logo

Opublikowano 31.08.2020 9:07 -


W tym roku marka Peugeot obchodzi swoje 210 urodziny. Z tej okazji zaprezentowano okolicznościowe logo, które towarzyszyć będzie zaplanowanym na drugą część roku obchodom.

Marka Peugeot powstała oficjalnie 26 września 1810 roku. Właśnie wtedy wniesiono opłatę i wpisano spółkę Peugeot Frères Aînés do rejestru, który notabene można nadal zobaczyć w archiwach w Terre-Blanche w departamencie Doubs. Peugeot, który aktualnie wraz z między innymi Oplem i Citroenem, jest członkiem grupy PSA (PSA – Peugeot Société Anonyme, wcześniej PSA Peugeot Citroën), produkuje nie tylko samochody, ale też... rowery (i to robiła je wcześniej niż samochody!). Marka ma swoich wiernych fanów. Jedna z naszych byłych redakcyjnych koleżanek, była na tyle zakochana w swoim peżocie, że zabroniła mi picia w nim piwa, w obawie przed zabrudzeniem bananowej skóry. Jak widać, kochać można nie tylko super samochody, a także te bardziej zwyczajne (choć projektowane przez Pininfarinę).

https://rozladowani.pl/peugeot-et01-crossover/

Jubileuszowe logo nawiązuje do pierwszego znaku, używanego przez firmę w latach 1810-1850. Później, lew stojący na strzale, pojawiał się w logo jeszcze kilkukrotnie, ostatni raz w latach 1936-48. W logo stworzonym na 210-lecie powstania firmy znalazło się jeszcze miejsce na napisy "210 years" oraz "East France – 1810" oraz okalający go podwójny okrąg. Oczywiście w ojczyźnie Peugeota, wszystkie teksty są w języku francuskim. Nie wiemy jeszcze, czy w Polsce użyte zostanie logo angielskojęzyczne, czy powstanie wersja spolszczona.

peugeot210

Jubileuszowe logo nie wygląda jakoś super, jednak jestem w stanie przymknąć na to oko, gdy mamy do czynienia z tak wiernym odwzorowaniem historycznego znaku, który dodatkowo jest odświeżony i dopasowany do aktualnych realiów. Logo pojawiać się będzie w kampaniach i wydarzeniach, które startują we wrześniu i realizowane będą aż do końca jubileuszowego roku. A Wam jak podoba się logo stworzone na 210 rocznicę założenia Peugeota.

Wieści z Rozładowani.pl