Użytkownicy Apple zapewne przyzwyczaili się już do otrzymywania wielu technologii nieco później niż w przypadku niektórych producentów z Androidem. Dzieje się tak dlatego, że hardware iPhone’a zawsze musi być na najwyższym poziomie i firma z Cupertino nie spieszy się z wykorzystywaniem niesprawdzonych rozwiązań. Tak jest chociażby z czytnikiem linii papilarnych pod ekranem.

Apple. Nowe (suszarki) słuchawki AirPods Pro w połowie przyszłego roku – raport

iPhone z kilkukrotnym optycznym zbliżeniem?

Nowy raport autorstwa Ming-chi Kuo informuje, iż Apple zdecyduje się na zastosowanie peryskopowego aparatu w iPhone’ach w 2022 roku. Taka technologia pozwala na wstawienie obiektywu o dłuższej ogniskowej bez powiększania rozmiaru smartfona. Przykłady widzimy chociażby w Samsungu Galaxy S20 Ultra czy Huawei P30 Pro i P40 Pro. Peryskop pozwala na osiągnięcie ogniskowej około 120-130 mm, co daje mniej więcej pięciokrotne powiększenie w stosunku do głównego aparatu.

R E K L A M A

Za obiektywy we wspomnianym iPhone 14 (jeśli nazewnictwo będzie kontynuowane) ma odpowiadać południowokoreańska firma Semco, lider tamtejszego rynku optycznego. Wcześniej Kuo informował, że będzie to tajwański Genius Electronic Optical, ale najwyraźniej nastąpiły zmiany. Może to mieć związek z coraz mniejszym udziałem Chin w produkcji urządzeń Apple.

Macrumors, który opublikował fragment raportu Ming-chi Kuo, przypomina, że Apple rejestrował patent na peryskopowy aparat już w 2016 roku. Co ciekawe, urządzenie miałoby wykorzystywać światło wpadające przez główny obiektyw i odbijać je lustrem do drugiego obiektywu, który porusza się góra-dół, by przybliżać i oddalać obraz. Brak jednak informacji, czy to właśnie taki projekt trafi do iPhone’a w 2022 roku czy na razie Apple zdecyduje się na skorzystanie z bardziej „tradycyjnego” rozwiązania.

Kamera z boku, ładowanie 90W, 5000 mAh i Snap 865+. O czym mowa? Lenovo Legion Pro

Kolejne iPhone’y zazwyczaj mają premierę jesienią. Tegoroczny – iPhone 12 – ma się pojawić pod koniec września lub na początku października, ale sytuacja jest dynamiczna przez problemy związane z pandemią koronawirusa. Tak dalekie terminy jak 2022 rok jeszcze niedawno wydawały się niemal pewne, ale obecnie kolejne premiery mogą być przesuwane nawet o miesiące. Oby jednak wszystko szło zgodnie z planem!


Posłuchaj nas!