Nową piosenkę Pearl Jam usłyszysz po skierowaniu smartfona w stronę Księżyca

Opublikowano 19.02.2020 9:06 -


Singiel z nowej płyty zespołu Pearl Jam przez pierwsze dni po premierze był dostępny tylko przez specjalną aplikację mobilną. Żeby posłuchać utworu należało... skierować smartfon w stronę Księżyca.

Utwór "Superblood Wolfmoon" to drugi singiel z nadchodzącej płyty doskonale wszystkim znanego zespołu Pearl Jam z Seattle. Choć od wtorku, 18 lutego piosenka jest już dostępna m.in. w serwisach streamingowych, to fani mogli zapoznać się z nią wcześniej. Był tylko jeden haczyk.

Każdy, kto chciał przesłuchać "Superblood Wolfmoon" przed oficjalną premierą, musiał uruchomić na telefonie stronę moon.pearljam.com. Po jej otworzeniu przechodzi się do trybu rozszerzonej rzeczywistości.

Aby usłyszeć utwór Pearl Jam, należało skierować telefon w stronę Księżyca lub, w razie problemów, zaznaczyć go ręcznie na ekranie. Wówczas uruchamiała się specjalna animacja z ziemskim satelitą w roli głównej, a z głośników zaczynała grać piosenka. Słuchacze mogli też od razu złożyć pre-order całego nowego albumu.

Nowy kawałek Pearl Jam jest już dostępny w serwisach streamingowych, ale mobilna strona z modułem AR cały czas działa. Można zatem przetestować zabawę na własnym smartfonie. Za realizację pomysłu odpowiada firma Powster.

Najnowszy album zespołu zatytułowany "Gigaton" ukaże się 27 marca. Zespół wystąpi 13 lipca w Krakowie na Tauron Arena. Ceny biletów zaczynają się od 335 zł.

Wieści z Rozładowani.pl