Serial „Peaky Blinders” to zdecydowanie jeden z najbardziej oryginalnych seriali ostatnich lat. Wyprodukowany przez BBC dramat opowiada częściowo opartą na faktach historię gangsterskiego rodu rządzącego Birmingham w latach 20. i 30. XX wieku. W główną rolę wcielił się Cillian Murphy znany m.in. z postaci Scarecrow w serii filmów o „Mrocznym Rycerzu”.

Steve Knight, twórca i scenarzysta „Peaky Blinders”, zdradził niedawno, że oficjalnie wystartowały zdjęcia do 6. sezonu serialu. Miało to nastąpić wcześniej, jednak przez pandemię koronawirusa doszło do opóźnienia. Choć 6 sezon ma być ostatnim, to według twórców będą to najlepsze do tej pory odcinki „Peaky Blinders”.

Pewnym pocieszeniem może być jednak to, że przy okazji twórcy zdradzili plany co do kolejnych produkcji. Póki co nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów, ale zarówno Steve Knight, producent Caryn Mandabach oraz przedstawiciele BBC i Netflixa potwierdzają, że w planach jest utrzymanie przy życiu marki „Peaky Blinders”.

Plotkuje się, że chodzi prawdopodobnie o kolejne seriale rozgrywające się w tym samym uniwersum. Bohaterem nie będzie już jednak raczej Tommy Shelby, ale inni członkowie gangsterskiej rodziny.

„Peaky Blinders” robią wjazd na konsole i PC!