Jeden z najbardziej oryginalnych gangsterkich seriali ostatnich lat – „Peaky Blinders” – doczekał się swojej adaptacji jako gra. Premiera „Peaky Blinders: Mastermind” odbędzie się latem.

Peaky Blinders to moim zdaniem jeden z tych seriali, który warto obejrzeć, nawet jeśli nie przepada się za klimatami wojen między gangami.  To oczywiście lwia część tej produkcji, ale jej najmocniejszą stroną są według mnie oryginalni bohaterowie oraz niesamowicie szczegółowe odwzorowanie Anglii z początku XX wieku.

Wygląda na to, że gra na bazie serialu również będzie wyróżniała się wyjątkowym podejściem do gatunku. Nie dostaniemy bowiem, jak można by się spodziewać, zwykłej „strzelanki”, a połączenie tytułu fabularnego ze strategicznym z domieszką skradania.

Produkcje Netflixa do obejrzenia za darmo na YouTube

Rozgrywka w „Peaky Blinders: Mastermind” opiera się na planowaniu działania gangu w taki sposób, aby idealnie zsynchronizować współpracę wszystkich jego członków. Do dyspozycji będziemy mieli 6 „klas” opartych na postaciach z serialu. Wśród nich będą np. specjaliści od podpaleń, skradania się czy odwracania uwagi. Zadaniem gracza będzie tak poprowadzić gangsterów i skoordynować ich pracę, aby osiągnąć wskazany przez grę cel.

Co ciekawe, wygląda na to, że tytuł ma pełną licencję na wykorzystanie materiałów z serialu, a w tworzeniu gry brał twórca „Peaky Blinders” Steven Knight. Fabularnie gra ma być prequelem do wydarzeń z ekranu. Postacią centralną będzie oczywiście Tommy Shelby – dowódca gangu, którego strategiczne myślenie jest jedną z głównych osi fabularnych serialu.

Gra będzie dostępna na Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!