Ta współpraca wiąże się oczywiście z dużymi korzyściami dla użytkowników Gmail czy YouTube. Wszystko to będzie miało miejsce w II połowie 2018 roku.

Zrzut ekranu 2018 05 29 o 18.27.02

O tym wspaniałym wydarzeniu poinformował sam COO PayPal Bill Ready:

Zrzut ekranu 2018 05 29 o 18.29.03

To już nie pierwsza taka współpraca

Owa współpraca z Google jest kontynuacją. Wcześniej dzięki PayPal użytkownicy mogli płacić za usługi i aplikacje w ramach Google Play. Obecnie obejmuje ona dużo szerszy zakres. PayPal stanie się więc jedną z możliwości płatności w: Gmailu, Google Pay, YouTube, a także Google Store.

A kiedy Polska?

Obecnie pozostaje to tajemnicą. Dla tych, którzy nie mogą się już doczekać polecam zintegrowanie Google Pay i PayPal (jeśli oczywiście są tacy, którzy jeszcze tego nie zrobili).

Zrzut ekranu 2018 05 29 o 18.38.29

PayPal dużym graczem?

Nie jest to nowość, że PayPal chce zostać jednym z czołowych graczy na rynku i idzie mu doskonale! W ostatnim czasie zakupił nawet startup  iZettle, który udostępnia aplikację mobilną i czytnik kart płatniczych skoordynowany ze smartfonem. Obecnie ten system funkcjonuje w aż 12 krajach.

Trochę sobie poczekamy, ale jest to naprawdę dobra wiadomość, która zdecydowanie wiele ułatwi użytkownikom. W dobie mobile, kiedy ponad 70% osób deklaruje korzystanie głównie z tego typu urządzeń, niezwykle ważne jest, by najważniejsi gracze również tam byli. PayPal nie próżnuje i jeszcze wieloma rzeczami w tym aspekcie może nas zaskoczyć. To dopiero rozgrzewka.