Myśleliście, że Apple Watch jest drogi? Do Polski wchodzi marka zegarków, których ceny porażają

Opublikowano 27.11.2020 15:25 -


Często słyszy się, że smartwatche pokroju Apple Watch są zdecydowanie za drogie. To samo można zresztą usłyszeć na temat wielofunkcyjnych zegarków do biegania jak np. Garmin Fenix czy Samsung Galaxy Watch. Ale 1000 czy 2000 zł to w świecie zegarków "z prawdziwego zdarzenia" kwota śmiesznie niska.

Do Polski wchodzi właśnie marka czasomierzy, której produkty są jednymi z najdroższych zegarków na świecie. Chodzi oczywiście o firmę Patek Philippe, której rodowód swoją drogą ma wiele wspólnego z naszym krajem. Jej założycielem jest bowiem Polak Antoni Patek. Współpracował on początkowo z innym Polakiem - zegarmistrzem Franciszkiem Czapkiem, jednak w 1851 r. jego funkcję w firmie przejął Francuz Adrien Philippe (stąd dzisiejsza nazwa Patek Philippe).

Marka Patek Philippe od XIX w. obrała sobie za cel robić możliwie najlepsze i tym samym najbardziej ekskluzywne zegarki. Oznacza to, że pojedyncza sztuka powstaje nawet miesiącami. Tak jest zresztą do dziś - w przypadku najpopularniejszych modeli w zasadzie niemożliwe jest kupienie ich w salonie "od ręki" i trzeba zapisać się na liście oczekujących.

Ile kosztują zegarki Patek Philippe? Dla przykładu koszt tzw. Aquanaut (ref. 5167) to od 150 000 do 200 000 zł (egzemplarze z drugiej ręki). Patek Nautilus (ref. 5980) kosztuje już niebagatelne 500 000 zł. Do Patek Philippe należy też rekord najdroższego zegarka, który kiedykolwiek został sprzedany na aukcji - to Patek Philippe Grandmaster Chime (ref. 6300A-010). Nowy właściciel zapłacił za niego... 31 mln dolarów. 1500 zł za Apple Watch w porównaniu z tymi kwotami nie robi już żadnego wrażenia.

W Polsce zegarki Patek Philippe sprzedawać będą wyłącznie salony W. Kruk w wybranych lokalizacjach. Ceny modeli zaczynają się od 54 tys. zł (seria Twenty-4), a kończą na 550 tys. zł (Nautilus Perpetual Calendar).

Wieści z Rozładowani.pl