Pantone wybral nowy kolor roku

Pantone wybral nowy kolor roku

Opublikowano 6.12.2018 22:04 -


Umarł król, niech żyje król – można by rzec, patrząc na plebiscyt marki Pantone na najlepszy kolor nadchodzącego roku. Po roku intensywnego fioletu, czas na nowy kolor – określony nazwą Living Coral, oznaczony jako Pantone 16-1546.

Patrząc na nazewnictwo kolorów przez Pantone, jestem pełen uznania, dla kreatywnych głów, które nad nimi pracują. O ile ubiegłoroczny Ultra Violet (patrz poniżej), nie jest jakoś przesadnie przekombinowany jeśli chodzi o nazwę, to np. pierwszy z brzegu Radiant Orchid brzmi jak jakaś egzotyczna nazwa – mięsożernej rośliny. Świat kolorów Pantone, to niestety nie jest świat dla osób, które wyróżniają tylko trzy, klasyczne kolory: czarny, fajny i ciulowy.

Ultra Violet - kolor roku 2018
Ultra Violet – kolor roku 2018

Niech żyje król – Living Coral

Nie, żeby kolor rok 2019 – Living Coral nie pobudzał wyobraźni, wręcz przeciwnie. W zasadzie, gdybyście zapytali mnie, jaki kolor widzę, to myślę, że miałbym problem, pewnie nawet gdybym nie miał problemów z odróżnianiem kolorów. No ale skoro Pantone wybrał, to teraz trzeba się dopasować i używać, ten pełen energii kolor.

Living Coral - kolor roku 2019 Pantone
Living Coral – kolor roku 2019 Pantone

Jak twierdzi Pantone, kolor wybierany jest na podstawie wielu czynników, między innymi: aktualnymi trendami w świecie nowych technologi, tym co dzieje się w świecie mody czy muzyką, podróżami czy światem mediów społecznościowych (jak dziwnie by to nie brzmiało).

Cóż nie pozostaje nic innego jak zaufać specjalistom i przefarbować wszystkie nasze brandingi.

Wieści z Rozładowani.pl