Jak się słusznie domyślacie, cała akcja została stworzona w ramach akcji społecznej. Sxwedzka marka Itimina postawiła sobie na cel walkę z tabu na temacie menstruacji. W efekcie tej współpracy z marką Pantone powstał kolor, który tylko i wyłącznie ma symobilizować kolor krwi menstruacyjnej, zamiast oczywiście wiernie odzwierciedlać.

„Despite the fact that billions of people experience menstruation, it has historically been treated as something that shouldn’t be seen or talked about publicly. And if we look at popular culture, depictions of periods have ranged from wildly inaccurate and unsympathetic to being the subject of jokes and derision.” – Danela Zagar, brand manager marki Intimina.

Jak przyznają organizatorzy akcji, menstruacja jest w wielu częściach świata tematem tabu. Powołują się na przykład Indii, w których bywa, że kobiety w trakcie menstruacji nie mogą gotować lub co gorsza nikogo dotykać, bo uznawane są za nieczyste. Innym skrajnym przykładem jest Nepal. gdzie wydzielone są oddzielne miejsca do spania dla kobiet podczas menstruacji.

https://www.facebook.com/PantoneColor/photos/a.144486817628/10158659340537629/?type=3

Trzeba przyznać, że pomysł na opakowanie całej akcji społecznej jest naprawdę kreatywny. Całość podana w bardzo charakterystycznym stylu, analogicznym, gdy Pantone ogłasza nowy kolor lub ten, który został wybrany odcieniem roku.

źródło: CNN