Pantone to firma zajmująca się kolorami. Tworzy ona i rozwija własny system kolorów używanych w druku. Mniej związanym z designem czytelnikom powinna kojarzyć się z corocznymi wyborami koloru roku, o których wielokrotnie pisaliśmy na łamach Dailyweba.

Poznajcie Classic Blue – poznaj kolor roku Pantone 2020

Pantone ogłosiło właśnie otwarcie pierwszego w historii sklepu stacjonarnego. Niestety nie będzie on zlokalizowany w Polsce, a w Hong Kongu. Wprawdzie określenie pierwszy w historii jest trochę nad wyraz, bo wcześniej marka miała swoje pop-up story, chociażby w Paryżu. Jest to jednak pierwszy stacjonarny sklep marki, otwarty z myślą o regularnej sprzedaży. Jest to decyzja dla marki przełomowa, nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę, że de facto jest to jedynie większe stoisko w księgarni.

Na XX metrach kwadratowych, zlokalizowanych w Cityplaza’s Eslite Spectrum, Pantone stworzyło lifestylowy concept store, w którym sprzedawać będzie produkty powstałe w kooperacji z Issho. Sklep stacjonarny rozwijać będzie ofertę sklepu internetowego marki, w którym kupić mogliśmy gadżety powiązane z marką Pantone. Na pierwszych zdjęciach z Hong Kongu możemy dostrzec między innymi pościel czy materiały, które do tej pory nie pojawiały się w sprzedaży w sklepie Pantone.

Nowy sklep Pantone to raczej ciekawostka niż zapowiedź ofensywy firmy na rynek odzieży i dekoracji wnętrz. Mimo wszystko jestem ciekaw czy na dłuższą metę będzie zainteresowanie produktami firmy spoza środowiska designerskich geeków.