Pantone pokazuje nowe kolory

Pantone pokazuje nowe kolory

Opublikowano 11.03.2020 8:00 -


Wczoraj Pantone pokazało 315 nowych kolorów. Dominują wśród nich rozmaite warianty różu i niebieskości, jednak nowości znajdziecie w całej palecie. Poza kolorami firma zaprezentowała nowy system organizacyjny w celu „usprawnienia” wyboru.

Pantone to amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Carlstadt w stanie New Jersey, zajmujące się szeroko pojętymi kolorami. Najbardziej znane jest z systemu PMS oraz tworzenia i sprzedaży wzorników kolorów dla grafików, projektantów wnętrz czy projektantów mody.

kolor roku

Firma Pantone szerokiej publiczności, niezwiązanej z projektowaniem, znana jest z corocznego wyboru koloru roku. Barwy, która ma królować na salonach w nadchodzących dwunastu miesiącach. Tegorocznym kolorem roku jest Classic Blue, znajdujący się w bibliotece pod numerem 19-4052. To kolor zdecydowanie bardziej stonowany o poprzednich wyborów firmy.

Poznajcie Classic Blue – poznaj kolor roku Pantone 2020

nowe kolory od pantone

Najnowsza aktualizacja zawiera 315 nowych kolorów. Wśród nich aż 70 to nowe odcienie niebieskiego, a 50 to nowe odcienie różu. Dzięki zmianom biblioteka Pantone osiągnęła 2625 kolorów. Jest to naprawdę imponujące pokrycie, bo już przed zmianami wiele kolorów różniło się od siebie prawie niezauważalnie.

Zmianom poddano także color guidesy, zarówno te w wersji papierowej, jak i cyfrowej. Zdaniem dyrektora wykonawczego Pantone Color Institute, Leatrice Eisemana zmiana ma wpłynąć pozytywnie na efektywność pracy z nimi. Modyfikacje spowodowane są ewolucją odbioru kolorów, która jest odzwierciedleniem zmieniających się poglądów społecznych, innowacji technologicznych i prawdziwie globalnej perspektywy.

Adobe i Pantone łączą siły w walce ze zmianami klimatycznymi

Co nowe kolory oznaczają dla projektantów? Od teraz jeszcze dokładniej będziecie mogli wyrazić swoje pomysły. Będziecie także musieli znów wydać miliony monet na nowe wzorniki, by nie przegapić takich kolorów jak Adrenalin Rush, Tender Touch czy Chocolate Martini.

źródło: Pantone.com

Wieści z Rozładowani.pl