Panorama Londynu składająca się z prawie 50 000 zdjęć!

Panorama Londynu składająca się z prawie 50 000 zdjęć!

Opublikowano 21.02.2013 15:09 -


Ludzka wytrwałość w dążeniu do celu jest zawsze godna pochwały. Tym bardziej, jeśli do wykonania jest panorama tak wielkiego, rozległego miasta jak Londyn. O ile oczywiście jestem przekonany, że nie jedna osoba za tym stoi tylko raczej cały sztab, to i tak nie umniejsza efektu końcowego. Mianowicie dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować niesamowitą panoramę, trzeciego ze względu na wielkość miasta Europy (tuż, za Moskwą i Stambułem).

Panorama Londynu składa się z bagatela ponad 48 tys. ( a dokładniej: 48 640 zdjęć). Jakość szczegółów jest na tyle duża, że z powodzeniem możecie zajrzeć ludziom do mieszkań. Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu aparatu Canon EOS 7D i obiektywem 400mm f2.8 IS USM. Sam obiektyw jest wart ponad 30 tys. zł, ot informacja gdyby ktoś z Was planował wykonanie podobnej panoramy. Do tego zestawu były jeszcze niezbędne dodatkowe konwertery. Co by sie nie zagłębiać w detale, efekt jest piorunujący!

Autorzy podają, że gdyby zdjęcie wydrukować miało by ono rozmiary: 98 metrów x 23 metry, czyli było by wielkości Buckingham Palace ;-)

Wieści z Rozładowani.pl