PanoJS3 - skrypt do przeglądania wysokiej rozdzielczości zdjęć

PanoJS3 – skrypt do przeglądania wysokiej rozdzielczości zdjęć

Opublikowano 2.04.2012 8:03 - 1


Publikowanie i zarządzanie zdjęciami o wysokiej rozdzielczości, na stronie internetowej od zawsze było wielkim problemem. Bo jak pogodzić ze sobą chęć udostępnienia takich zdjęć, z ograniczonymi możliwościami przeglądarek? Oczywiście standardowym rozwiązaniem jest publikowanie miniatur i odnoszenie do zdjęcia właściwego, nie jest to jednak rozwiązanie problemu, a tylko jego obejście.

PanoJS3 z pewnością pomoże rozwiązać ten problem. Otóż skrypt ten, pozwala na publikowanie wysokiej jakości jak zdjęć i umożliwia wygodne ich przeglądanie. Zdjęcia publikowane są w odpowiednim boksie, którego wielkość możemy sami regulować. Znajdują się w nim również przyciski nawigacji do powiększania czy też pomniejszania zdjęcia, a w bocznej części boksu – mamy miniaturkę zdjęcia informującą nas, który aktualnie element oglądamy.

Częstym problemem nowych skryptów czy też bibliotek, które się pojawiają jest kwestia kompatybilności przeglądarek. PanoJS, jak zapewnia twórca, będzie działałod Firefox 2<, Chrome 3<, jak zwykle jednak problem jest z Internet Explorer, gdyż w wypadku przeglądarki od Microsoft – wymagana jest wersja 8<.

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl