Koronowirus atakuje Epica. "Pandemic" wycofany z oferty

Koronowirus atakuje Epica. “Pandemic” wycofany z oferty

Opublikowano 5.02.2020 9:15 -


Epidemią chińskiego wirusa żyją dzisiaj niemal wszyscy. Medialny szum wokół rosnącej liczby zakażonych i kolejnych lokacji, w których pojawia się choroba, nie ustaje. Łapska paniki dopadły nawet Epic Games, który w tym miesiącu miał udostępnić trzy gry oparte na popularnych planszówkach — Carcassonne, Ticket to Ride oraz Pandemic. Niestety w ostatni z wymienionych tytułów, poprzez platformę Epica już, póki co, nie pogramy.

Powodem decyzji o wycofaniu Pandemic z oferty firmy są wątpliwości dotyczące motywacji jej wypuszczenia akurat w tym momencie. Niektórzy oskarżają twórców tytułu o żerowanie na tragedii w postaci szerzącej się epidemii. Tak po prawdzie trudno podobne zarzuty zbić. Wszak wiele się ostatnio mówiło o tym, jak wzrosła liczba graczy w Plague Inc.

pandemic
Pandemic, znana w Polsce również jako Pandemia, to gra planszowa polegająca na walce z tytułową chorobą

Wycofanie Pandemic z darmowej oferty Epica jest na szczęście jedynie tymczasowe. Firma obiecała, że wszyscy zainteresowani produkcją studia Asmodee Digital będą mogli pobrać ją w późniejszym terminie. Brak podania tutaj konkretnego terminu jest najpewniej motywowane nieznaną datą zwalczenia epidemii.

A o czym dokładnie jest Pandemic?

Ludzkość znalazła się na krawędzi zagłady. Jesteś członkiem elitarnego zespołu ds. walki z chorobami, który musi pokonać cztery śmiertelne choroby rozprzestrzeniające się po świecie. Do waszych zadań należy ochrona miast na całym globie, niedopuszczenie do wybuchu epidemii i wynalezienie leku na każdą z chorób. Los ludzkości jest w Waszych rękach! Grając w pojedynkę lub w trybie kooperacji lokalnej, stworzysz zespół specjalistów, których celem jest ocalenie gatunku ludzkiego. Każdy członek zespołu dysponuje wyjątkowym zestawem umiejętności, który musisz efektywnie wykorzystać. Zwerbuj Sanitariusza, który sprawnie wyleczy chorych, Naukowca, który pomoże Ci szybciej wynaleźć lek, lub Specjalistę ds. kwarantanny, dzięki któremu zapobiegniesz rozprzestrzenianiu się zarazy. Każda rola oferuje nowe możliwości i wpływa na strategię zespołu. Dobierz członków swojej elitarnej jednostki spośród siedmiu dostępnych postaci. Czy zdołasz ocalić ludzkość?

W całej sytuacji największym zwycięzcą okaże się najpewniej Steam, który nie podjął podobnych kroków. Zainteresowani gracze wciąż mogą zakupić tytuł na tej platformie. Pandemic kosztuje tam 35,99 złotych. Produkcja przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS i konsole Nintendo Switch.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację