Pandemia przyniesie nam tanie dyski SSD i pamięć RAM

Opublikowano 20.08.2020 13:05 -


Wszyscy już wiemy, co koronawirus na świecie zepsuł, utrudnił lub uniemożliwił. Okazuje się, że w tym ogrodzie pełnym cierni są także róże. Według wielu analityków czeka nas niedługo wyraźny spadek cen dysków SSD oraz pamięci RAM. Dlaczego?

Pandemia boleśnie pozamrażała niektóre sektory gospodarki. Wiele centrów danych i korporacyjnych klientów - jak wskazuje Analityk Sidney Ho z Deutsche Banku - postanowiło więc na zapas zaopatrzyć się w dyski SSD oraz pamięci RAM. Okazało się jednak, że szaleńczego popytu na te produkty nie było (z wielkich zakupów wycofali się np. Western Digital czy Micron). Pojawiła się za to niespodziewanie wysoka podaż. Konsekwencją tego zjawiska ma być podobno spadek wymienionych produktów w czwartym kwartale bieżącego roku. Dyski i pamięć mają być tańsze nawet o 15%. Jeżeli więc pandemia nie zabrała Wam pracy, możecie to i owo kupić w nieco lepszej cenie.

cena dysku SSD

Warto pamiętać, że wycena wspomnianych podzespołów potrafi mieć niebagatelny wpływ na finalny koszt laptopów czy smartfonów. Jeżeli więc planujecie zakup nowego sprzętu, być może warto chwilę się wstrzymać. Zwłaszcza że według specjalistów niższe ceny mają utrzymać się jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku.

Raport dotyczący wyceny dysków SSD i pamięci RAM możecie w całości przeczytać na DRAMeXchange.

Wieści z Rozładowani.pl