Pamiętacie zamieszanie z Dell XPS One 27? Warto było poczekać!

Opublikowano 4.06.2013 10:36 - 3


Swego czasu bardzo mocno byłem zainteresowany zakupem Dell XPS One 27. Zbierał on świetne recenzje w prasie branżowej, ba nawet wygrywał plebiscyty na najlepszy komputer typu All in One. Pojawiło się kilka problemów, kiedy próbowałem przed zakupem ustalić rodzaje pamięci w karcie graficznej, gdzie Dell nie był w stanie mi udzielić odpowiedzi (sick!). Ostatecznie gigant wyszedł z twarzą, a dokładnie polska dystrybucja, gdzie przedstawiciel uchylił rąbka tajemnicy, że za chwile pojawi się następca (lub po prostu kolejna ewolucyjna odsłona) popularnego komputera. Wygląda na to, że właśnie ten moment nadszedł i powiem Wam, że warto było czekać! Dlaczego?

Otóż Dell oficjalnie poinformował na łamach swojego bloga, że lada moment pojawi się następca świetnego Della 27. Co zobaczymy nowego? Zaczynając od początku to przede wszystkim nowe procesory Intel Haswell, które będą dostępne w wersji i5 i i7. Ciekawostka, chyba nie do końca potrzebna w moim przypadku. Otóż nowe procesory średnio będą o 10% wydajniejsze a to co będzie główną ich zaletą to mniejsza prądożerność (nawet do 30%). O ile ta opcja bardzo by się zdała w przypadku komputerów przenośnych, o tyle w komputerze stacjonarnym nie do końca, a niestety za nowy procesor trzeba będzie pewno sporo dopłacić. Idąc dalej, to co cieszy najbardziej; nowa karta graficzna, zarówno Intelowska (HD 4600) jak i dedykowana Geforce GT 750M 2 GB. Co pozostało? Lepsze nasycenie kolorów i przede wszystkim większy kontrast ekranu. Dodano także gniazdo thunderbold i wyposażono wbudowaną kamerkę o jakość HD.

Osobiście najbardziej mnie cieszy dedykowana karta graficzna, która zdecydowanie poprawi wydajność potężnej rozdzielczości QHD (2560 x 1440px). Pozostaje tylko kwestia ceny, no i tutaj jest pole do zmartwień. Podejrzewam, że cenę mocno podniosły nowe procesory, zastosowane w Dell 27 gdyż ceny tych komputerów mają się zacząć od $1 600. W tej cenie pewnie znajdzie się i5 z grafiką od Intela, a za wyższe modele przyjdzie zapłacić pewnie nawet koło 7-8tys zł. Nie pozostaje nic, jak czekać na premierę w sklepach!

Wieści z Rozładowani.pl