Mowa oczywiście o grach we Flashu, które rozprzestrzeniały się na Facebooku jeszcze skuteczniej niż koronawirus. Myślę nawet, a wręcz jestem pewny, że kilka znajomości zostało skutecznie zakończonych, przez te uporczywe gry i wysyłanie ciągłych zachęt do grania. Oczywiście Facebook w którymś momencie poszedł po rozum do głowy i ukrócił ten krnąbrny proceder, a dzisiaj płynie dodatkowo świetna informacja: Facebook wraz z końcem roku przestaje wspierać technologię Flash.

Jak to?! Tę technologię, która jest już trupem i dawno została pochowana w ziemi? Tak, tę samą. Okazuję się, że sporo gier w ramach platformy społecznościowej, dalej korzystało z tworu od Adobe. A przez ten zabieg, wypłynęła informacja, że największą ofiarą tego zabiegu, będzie: FarmVille. Gra, która stała się posągiem wszystkich durnych gierek na Facebooku.

Trzeba przyznać, że uprawianie roli w ramach Facebooka, było dość popularne. Kiedy gra została uruchomiona w 2009, okazała się prawdziwym sukcesem. Zynga, właściciel tej produkcji, odnotował 10 milionów aktywnych użytkowników swojej gry – dziennie, już po dwóch miesiącach od premiery, a w szczytach popularności nawet 30 milionów użytkowników było wirtualnym rolnikiem, każdego dnia.

31 grudnia to ostatni dzień, kiedy FarmVille będzie dostępna na Facebooku, ale oczywiście Zynga nie pozostawi swoich użytkowników na lodzie i zapowiedziała, że już pracują nad mobilnym wydaniem swojej gry (FarmVille 3). Pozostawię tutaj dwuznaczny i bardzo krótki komentarz: szkoda.