Pamiętacie kamerkę ULO w kształcie sowy? Producenci mają coś nowego - niedźwiadka do sterowania całym domem

Opublikowano 11.08.2016 11:53 -


Gdyby z głowy miał wskazać najpopularniejsze teksty związane ze sprzętem, na pewno koszulke lidera objęłaby pewna ciekawa kamerka w kształcie zwierzaka. Mowa oczywiście o zdobywającej ludzkie serca kamerce w kształcie sowy ULO, o którą nawet pytaliście w mejlach.

Kapitalna kamera w kształcie... sowy. Poznajcie Ulo

Zasada jej działania jest bardzo prosta, oczy zwierzaka symulują jego zachowania. Znużenie, sen, ładowanie baterii, to zwyczajnie nie da się jej nie lubić. Pokaz możliwości macie poniżej:

Zapowiada się, że twórcy zbiją na niej sporo pieniędzy i nic dziwnego, bo pomysł i idea jest naprawdę świetna. Projekt na kickstarzerze zebrał bagatela 1,5mln ojro i czeka na produkcje, która się niestety ciągnie w nieskończoność. W każdym razie, firma w międzyczasie uruchomiła kolejny projekt, który bardzo mocno nawiązuje do stylistyki urządzeń jako zwierzaków. Tym razem do sympatycznej sowy, dołącza niedźwiadek, który swoim urokiem osobistym także zniewala. Sami zobaczcie:

Co kryje się pod ideą tego urządzenia? Otóż ma on zapewnić sterowanie wszelkimi urządzeniami elektronicznymi w całym mieszkaniu. W praktyce ma to oznaczać, że ma zastąpić tradycyjne piloty. Niedźwiadek wyposażony jest w ekran w technologii TFT i rozmiarach 1,44 cala i ma rozpoznawać gest 3D, tak jak to widać na materiale promocyjnym, w związku z tym nie trzeba będzie go głaskać po brzuszku, by wykonał nasze polecenie ;-) Czyż to nie świetny pomysł?

bearbot-anatomy-2-620px_qic7jw

Projekt uruchomiony został w ramach serwisu Indiegogo i twócy zbierają cały czas na produkcje sympatycznego niedźwiadka. Póki co zebrali zaskakująco nisko, bo raptem 1600 Euro, gdzie celem jest uzbieranie 200 000, co zdaje sie być dużym wyzwaniem. Bearbot ma kosztować w najtańszej opcji ma kosztować 75 ojro i już można się na taką opcje zapisywać. Gdybyście chcieli zdecydować się na droższy pakiet, dostaniecie młodszego brata niedźwiadka o nazwie Mini Bearbot, który nie jest wyposażony w ekran TFT. Na samej stronie projektu poznacie możliwości i demonstracje jak podpiąć pod niego wszelkie urządzenia.

Jako ciekawostke dodam, że jeśli twócy dotrzymają swojego słowa, to będziemy jednymi z pierwszych, którzy będą testować to cudo. Pomysł niebagatelny i warto doceniać takie inicjatywy, można rzec, że technologia zyskuje twarzy i to jakiej!

Wieści z Rozładowani.pl