Pamiętacie kamerkę sowę ULO? Czas na smart doniczkę... z twarzą - poznajcie Lua

Pamiętacie kamerkę sowę ULO? Czas na smart doniczkę… z twarzą – poznajcie Lua

Opublikowano 17.06.2019 21:15 -


Kilka lat temu Wasze serce zdobyła kamerka o nazwie ULO. Sowa z ekranami zamiast oczu to był prawdziwy sukces kampanii na Kickstarterze, jak i hit wśród na DailyWeb. Nic dziwnego, ULO nie dało się nie lubić. Teraz twórcy kamerki zaprezentowali Lua, smart doniczkę… z twarzą pełną emocji.

Po sukcesie ULO przyszedł czas na kolejny produkt od niewielkiego producenta. Postanowili wydać Bear Bota, który w postaci niedźwiadka odpowiedzialny był za sterowanie całym mieszkaniem. Ten projekt niestety okazał się niewypałem, gdyż zebrano tylko nieco ponad 20% całości niezbędnych środków do uruchomienia produkcji.

Studio Mu Design odpowiedzialne za oba projekty, pomimo drogi pełnej wybojów, postanowili spróbować ponownie i tym razem przygotowali nowy projekt, o nazwie Lua. Smart doniczka, tak jak pozostałe produkty wyposażona jest w ekran, który imituje twarz Waszej rośliny. Oczywiście jest ona pełna emocji, zależnie od tego, jak będą się zmieniać warunki otoczenia lub czy już czas na podlewanie.

Lua ma kilka sensorów, które śledzą ruch, temperaturę czy nawodnienie. Konfiguracja urządzenia jest banalnie prosta, jak to zaprezentowano na materiale video, wystarczy przybliżyć smartfon z kodem kreskowym, by połączyć się z tą sprytną doniczką.

Oczywiście zależnie od okoliczności, na twarzy swojej doniczki zobaczycie kilkanaście różnych emocji (od radości, poprzez zamianę w wampira, kończąc na chorobie). Muszę przyznać, że ludzka twarz takiego urządzenia, pokazująca jak bardzo jest spragniona, przemawia do mnie bardziej niż komunikat w smartfonie o tym, że czas na podlewanie ;-)

Lua będzie także śledzić domowników, a jeśli nic w okolicy nie będzie się działo, przejdzie w tryb uśpienia. Do całości zestawu oczywiście nie może zabraknąć także aplikacji mobilnej. W niej możecie wybrać rodzinę rośliny, która znajduje się w Waszej doniczce i automatycznie dobrane zostaną wszystkie niezbędne parametry, których należy pilnować, by Wasza roślinka była szczęśliwa. Lua na pewno pomoże Wam o to zadbać.

Na chwilę obecną zebrano 10% kwoty niezbędnej do uruchomienia produkcji. Planowany czas dostawy Lua to koniec tego roku. Jak wygląda kwestia ceny? Otóż stawka jest dość rozsądna, bo Lua możecie kupić w opcji early bird za $55. Cena właściwa przewidziana jest na 169$, więc jeśli planowaliście zakup smart doniczki, Luka może być świetną alternatywą. Jak tu nie lubić doniczki pełnej emocji?

 Lua na Indiegogo

Wieści z Rozładowani.pl