Pamiętacie jeszcze Winampa? Poznajcie jego webową reinkarnację

Pamiętacie jeszcze Winampa? Poznajcie jego webową reinkarnację

Opublikowano 22.07.2018 20:57 -


Gdybym 20 lat temu przeprowadził badanie, z którego programu korzystałem najczęściej na moim Windowsie, to wygrałby Winamp. Pamiętacie go jeszcze?

Łezka się w oku zakręciła na widok tego pięknego, spartańskiego interfejsu mojego ukochanego odtwarzacza muzyki. Dlatego też, z wielkim smutkiem, 5 lat temu pisałem o ostatecznym zamknięciu tego projektu. Prawdziwa śmierć Winampa, jednak miała miejsce dużo wcześniej, a jego bezwzględnym mordercą stały się z pewnością usługi streamujące muzykę. Taki to już cykl życia oprogramowania, w świecie pędzącego rozwoju technologii.

Pamiętam te wszystkie pluginy, pamiętam tony skórek, co by mój odtwarzacz wyglądał wyjątkowo. Pamiętam, nawet kiedy przez chwilę przy użyciu Winampa prowadziłem swoje amatorskie stacje radiowego z kilkoma znajomymi. Piękne czasy, a ten soft zdecydowanie zasługuje na zaszczytne miejsce w pamięci, jakkolwiek dzwinie to brzmi.

Dlatego też z wielką przyjemnością obserwuja się takie projekty jak dzisiejszy, o nazwie Webamp. To nic innego, jak autorski projekt Pana, który nazywa się Jordan Eldredge, który jak sama nazwa wskazuje, ma przywrócić do życia owianego wielką sławą Winampa.

Zaskakująco Jordanowi wyszło to naprawdę zgranie. Aplikacja do złudzenia przypomina tą sprzed lat. Co ciekawe jest ona w pełni funkcjonalna, w związku z tym możecie wybrać nawet plik do odtworzenia. Oprócz tego obsługuje nawet skórki. Wystarczy odpowiedni plik przeciągnąć do aplikacji Webamp. Poklikajcie, warto. Jeśli pamiętacie początki Internetu w naszym kraju, to i symbolicznej łezki nie powinno zabraknąć. Kawał świetnej roboty!

 Zobacz Webamp

Wieści z Rozładowani.pl