Pakiety Apple One od dzisiaj już dostępne - zobacz warianty i ceny

Opublikowano 30.10.2020 9:02 -


Jesień dla Apple obfitowała w masę premier. Oczywiście jeszcze sporo przed nami (ciągle czekamy na iPhone 12 Pro Max i mini, a także na Maki z procesorami Apple Silicon). Oprócz sprzętu jednak Apple pokazało także nowe usługi. Wśród nich jest pakiet Apple One. Ma on zrewolucjonizować dostęp do muzyki i nie tylko. Dlaczego?

Chodzi oczywiście o konkurencję. Od razu na myśl przychodzi Spotify. Co ma jednak wspólnego Apple z serwisem, który streaminguje muzykę? Dużo. Apple posiada własną usługę Apple Music. Jednak ciężko było im przeskoczyć hegemonię Spotify. Firma z Cupertino wypuszcza jednak pakiet usług, gdzie w cenie podobnej do Spotify otrzymamy o wiele więcej.

Pakiet Apple One - co wchodzi w skład?

Zacznijmy od pakietu podstawowego, gdzie klient otrzymuje wspomniany dostęp do Apple Music, ale także dostęp do Apple TV+, Apple Arcade i 50 GB przestrzeni w iCloud. Cena? Pewnie pomyślicie, że jak to bywa w przypadku Apple - kosmiczna. Nic bardziej mylnego. Koszt takiego "zestawu" to 24,99 zł miesięcznie. Czyli 5 zł więcej niżeli Spotify.

apple one

Jeszcze ciekawiej wygląda pakiet "dla rodziny". Tam za kwotę 39,99 zł miesięcznie, otrzymujemy to, co powyżej, ale 200 GB przestrzeni w iCloud. Dodatkowo - co najważniejsze - taką usługą możemy dzielić się z najbliższymi (do 5 osób). Gdzie tkwi haczyk? Na razie takowych brak, co dziwne. Apple daje nam również pierwszy miesiąc za darmo.

Apple One - od kiedy?

Podczas prezentacji pakietów użyto lakonicznego "już jesienią". Zero konkretów, ale większość przypuszczała, że pakiety pojawią się wraz z premierą iPhone'a 12. Niestety, tak się nie stało, ale wczoraj Apple poinformowało, że Apple One dostępne będzie od dzisiaj, 30 października. Na razie jednak ciągle usługa jest niewidoczna, nie jest zatem wykluczone, że pojawi się ona w godzinach wieczornych (czasu polskiego), zgodnie z wcześniejszymi premierami od Apple.

Wieści z Rozładowani.pl