Chodzi oczywiście o konkurencję. Od razu na myśl przychodzi Spotify. Co ma jednak wspólnego Apple z serwisem, który streaminguje muzykę? Dużo. Apple posiada własną usługę Apple Music. Jednak ciężko było im przeskoczyć hegemonię Spotify. Firma z Cupertino wypuszcza jednak pakiet usług, gdzie w cenie podobnej do Spotify otrzymamy o wiele więcej.

Pakiet Apple One – co wchodzi w skład?

Zacznijmy od pakietu podstawowego, gdzie klient otrzymuje wspomniany dostęp do Apple Music, ale także dostęp do Apple TV+, Apple Arcade i 50 GB przestrzeni w iCloud. Cena? Pewnie pomyślicie, że jak to bywa w przypadku Apple – kosmiczna. Nic bardziej mylnego. Koszt takiego „zestawu” to 24,99 zł miesięcznie. Czyli 5 zł więcej niżeli Spotify.

Jeszcze ciekawiej wygląda pakiet „dla rodziny”. Tam za kwotę 39,99 zł miesięcznie, otrzymujemy to, co powyżej, ale 200 GB przestrzeni w iCloud. Dodatkowo – co najważniejsze – taką usługą możemy dzielić się z najbliższymi (do 5 osób). Gdzie tkwi haczyk? Na razie takowych brak, co dziwne. Apple daje nam również pierwszy miesiąc za darmo.

Apple One – od kiedy?

Podczas prezentacji pakietów użyto lakonicznego „już jesienią”. Zero konkretów, ale większość przypuszczała, że pakiety pojawią się wraz z premierą iPhone’a 12. Niestety, tak się nie stało, ale wczoraj Apple poinformowało, że Apple One dostępne będzie od dzisiaj, 30 października. Na razie jednak ciągle usługa jest niewidoczna, nie jest zatem wykluczone, że pojawi się ona w godzinach wieczornych (czasu polskiego), zgodnie z wcześniejszymi premierami od Apple.


Posłuchaj nas!