Idąc za serwisem Top100.wht.pl OVH posiada niespełna 100k zarejestrowanych domen, co plasuje ich na 5 miejscu w skali naszego kraju. Dotychczas marka ta uznawana była za jedną z najtańszych w kontekście utrzymywania domen .PL. Cena za odnowienie była naprawdę rozsądna, patrząc na większą konkurencję. Każde odnowienie kosztowało 40zł netto z kilkoma groszami.

Wczoraj pojawiła się oficjalna informacja, że cena ta zostanie podniesiona 25 sierpnia 2019 roku do kwoty 44,99 netto (55,33 zł brutto). Oczywiście nie jest to kwota, która zmienia wszystko, ale pamiętać trzeba, że jeśli w czyimś portfolio znajduje się kilkaset sztuk, to nawet najmniejsza zmiana ceny może mieć oromne znaczenie.

Uprzejmie informujemy, że od dnia 25 sierpnia 2019 r. cena odnowienia domeny z rozszerzeniem .pl będzie wynosiła 44.99 PLN netto/rok. Zmiana ta jest wynikiem ewolucji kosztów w otoczeniu biznesowym, w jakim operujemy. /OVH

W zasadzie każdy z Was kto ma domenę .PL w OVH i ich odnowienie się zbliża wielkimi krokami, powinien ustawić sobie przypomnienie w kalendarzu, by przedłużyć ją przed 25 sierpnia. Alternatywą jest zmiana operatora, ale nie sądzę by miało to większy sens, nie licząc oczywiście osób, które trudnią się sprzedażą domen.


Gdzie najtaniej odnowić domenę .PL?

gdzie

Przypomnę przy tej okazji, że mamy także podstronę, gdzie znajdziecie najtańsze serwisy hostingowe, odnawiające domeny .PL w rozsądnych kwotach. Jeśli jesteś operatorem hostingu, zachęcam byś dodał się do naszego zestawienia, wszystko znajdziesz na stronie powyżej.