Outlook w przeglądarce ze wsparciem Kalendarza Google, a na mobile wciska Binga

Opublikowano 16.07.2020 15:12 -


Użytkownicy biznesowi webowej wersji Outlooka będą mogli synchronizować usługę z kalendarzem Google. Na mobile Microsoft chce wciskać na siłę Binga. 

Outlook stale konkuruje z Gmailem, zarówno w wersji dla użytkowników prywatnych, jak i biznesowych. Wygląda na to, że Microsoft chce trochę ułatwić biznesowe kwestie organizacyjne z wykorzystaniem webowego Outlooka i wprowadzi synchronizację z prywatnym Kalendarzem Google. To na tyle doceniania konkurenta w zakresie usług pocztowych, bowiem w aplikacji mobilnej swojego klienta chce na siłę wciskać użytkownikom wyszukiwarkę Bing.

Kalendarz Google w webowym Outlooku

The Verge donosi, że użytkownicy biznesowi webowego Outlooka w ramach Microsoft 365 mogą już dodawać do usługi pocztowej synchronizację z Kalendarzem Google dostępnym na prywatnych kontach. Wszystko po to, aby, w dobie tak popularnej pracy zdalnej, lepiej organizować czas pracy i terminy spotkań. Niestety nie wiadomo czy i kiedy taka możliwość pojawi się w przeglądarkowej wersji Outlooka dla użytkowników bez kont służbowych. Ponadto, webowy Outlook wzbogaca się w ciekawą funkcję planowania terminu dostarczenia wiadomości, a także sugerowane odpowiedzi na maile. 

Microsoft wciska Binga na Androidzie

Jednak sporo kontrowersji wywołuje inna funkcja wprowadzana przez Microsoft do mobilnej wersji klienta pocztowego. Android Police podaje, że część użytkowników systemu Android z zainstalowanym Outlookiem informuje o pojawieniu się możliwości wyszukiwania zaznaczanego tekstu w wyszukiwarce Bing. Co ciekawe, opcja ta stała się dostępna nie tylko w aplikacji klienta pocztowego, ale także w całym systemie operacyjnym. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu funkcji dodawania własnych pozycji do menu przy zaznaczaniu tekstu. Android Police dodaje, że Mishaal Rahman z XDA Developers znalazł też kod, który sugeruje pojawianie się skrótu do Binga, jeśli Microsoft Edge jest domyślną przeglądarką, ale nie ma takich gwarancji. 

outlook bing

Cała sprawa by tak nie mierziła, gdyby Microsoft powiadomił o takim zamiarze. Niestety działanie firmy zostało odebrane jako wciskanie na siłę wyszukiwarki Bing, która nie jest popularna. Użytkownicy wiedzą, że Bing istnieje, chociaż niektórzy nawet nie, ale to nadal narzędzie o wiele słabsze od wyszukiwarki Google. Nachalne proponowanie korzystania z Binga w niczym już raczej nie pomoże. 

Źródło: The Verge / Android Police

Wieści z Rozładowani.pl