Po pierwszym obiecującym teście gry outdoorowej z nadzieją spoglądałem na moją listę propozycji, gdzie znalazłem tytuł bazujący również na krokach (a raczej czasie ich wykonywania), ale jest pozycją całkowicie odmienną – bardziej dopasowaną do przeciętnego użytkownika, dowolnego, zwyczajnego smartphone-a. Czas przyjrzeć się jak wygląda nasz numer 2.

Jest to gra, która główną ideą najbliższa jest to ciekawego audiobooka, podzielonego na części, które odblokowujemy aktywnością naszą aktywnością. W tym wypadku niewymagane jest jakiekolwiek konto ani monitor aktywności inny niż telefon sam w sobie. W końcu słuchając audiobook-a i tak będziemy w stałym kontakcie. Z dodatkowych aspektów mamy możliwość podejmowania decyzji od których, bądźmy szczerzy, niewiele zależy. Opowiadane historie są ciekawe, pełne zwrotów akcji oraz, co ważne, zawierają efekty dźwiękowe tła, tj. wybuchy, piski opon czy odgłosy tłumu. Pozwala nam to w większym stopniu zostać pochłoniętym. Do pełni szczęścia dołożyli mapę każdej opowieści.

Outdoorowe gry mobilne bazujące na GPS część 1 – Fitness Fantasy

The Walk: Fitness Tracker – o co tutaj chodzi?

Kroki są jedynie pośrednim paliwem, ponieważ sama gra zlicza jedynie czas uprawniania aktywności. Kolejne etapy historii są odblokowane po kilku minutach spaceru względem poprzedniej części. Tutaj należą się brawa dla osoby dzielącej historię, ponieważ przy średnio szybkim spacerze od punktu do punktu kontrolnego mamy tyle czasu, aby wysłuchać historię i zauważyć, że brakuje nam jedynie 2-4minut do kolejnego. To naprawdę wciąga! Samemu zrobiłem kilka kółek, aby usłyszeć parę minut historii.

the walk fitness tracker2

Ile to kosztuje The Walk: Fitness Tracker?

Niestety, tak jak nie ma róży bez kolców, tak i tutaj mamy cenę, która wynosi 3$. Czy to dużo? Moim zdaniem nie. Widać, że twórcy poświęcili bardzo dużo czasu na dopracowanie szczegółów, grafiki, nagrania dźwięków czy dopasowania idei do potrzeb pozostania wciągającą grą.

the walk fitness tracker

The Walk: Fitness Tracker – po prostu: Dobry

Gra generalnie na duży +, ale mogłaby proponować trochę więcej różnorodności w samym ruchu. Tak naprawdę, do grania wystarczy, że będziemy kręcić się w kółku o promieniu metra i wszystko będzie OK. Nie istotne tutaj jest, czy biegniemy ile sił, czy po prostu człapiemy z psem na spacerze. Mnie osobiście to nie podpasowało, ale zapewne znajdzie się cała masa ludzi, dla których to będzie duży plus, ponieważ urozmaici im to codzienne zwykłe spacery.


Posłuchaj nas!