Wydaje się, że wkrótce coraz więcej osób wracać będzie do pracy. Warto w tym momencie nie zapominać o niezbędnych środkach zapobiegawczych. Pomóc w tym może, zaprojektowany w Słupsku darmowy system informacji. Przyda się on z pewnością właścicielom firm, sklepów czy zakładów usługowych, ale nie tylko.

Pomysłodawcą systemu jest Charles Kasprzak, członek zarządu firmy Milarex Sp. z o.o. Firma poczuła na własnej skórze problem COVID-19, gdyż u kilku jej pracowników wykryto chorobę, co spotkało się z ostracyzmem lokalnej społeczności. Wierząc, że właściwa kampania edukacyjna oraz rygorystyczne stosowanie się do wypracowanych zasad bezpieczeństwa znacząco zwiększają nasze szanse na uchronienie się przed zakażeniem, firma zdecydowała się podzielić wypracowanymi dotychczas procedurami i wdrożoną kampanią edukacyjną z szerszą społecznością. Tak powstała witryna Oursafety.info.

Oursafety.info powstało po to, aby uchronić jak największą ilość osób przed zarażeniem się wirusem SARS-COV-2 poprzez umożliwienie bezpłatnego dostępu, jak największej liczbie osób, do sprawdzonych informacji i materiałów edukacyjnych dotyczących profilaktyki COVID-19 zaprojektowanych czytelnie.

Za design całości odpowiadają Marek Guziński i Marcin Zgórski ze znanego słupskiego studio Rio Creativo. Słupszczanie odpowiedzialni są między innymi za rebrandingi Czarnych Słupsk czy Koszalina. Spod ich rąk wyszło także logo Słupska, które dla wielu miast było wzorem i inspiracją do zadbana o swój wizerunek. Rio Creativo jest także odpowiedzialne za wizerunek nowej partii Roberta Biedronia, o którym pisałem na łamach Dailyweba. Powierzenie zadania specjalistom sprawiło, że materiały prezentują się bardzo dobrze – są ładne i czytelne.

oursafety

To nie pierwsze darmowe materiały, które projektanci ofiarują światu w dobie pandemii koronawirusa. Pierwszy raz mamy jednak do czynienia z tak rozbudowanym systemem i to w języku polskim. Cieszę się, że odpowiedzialność społeczna projektantów to nie tylko puste słowa.

Google poinformuje o testach na koronawirusa w okolicy

Obecnie z witryny Oursafety.info możecie pobrać za darmo ponad 50 różnych grafik. Ponadto twórcy witryny dzielą się cennymi radami, jak wdrożyć zaprojektowany przez nich system. Pamiętajcie, że system jest darmowy, jednak korzystać z niego możecie jedynie zgodnie z licencją, którą znajdziecie tutaj.

Ps. Tę ładną grafikę z koronawirusem, którą widzicie w nagłówku tego wpisu, też możecie pobrać za darmo – tym razem ze strony mockups-design.com.