Jak wiadomo Netflix polubił nasze rodzime produkcje i idzie w tym kierunku już od jakiegoś czasu. Ostatnio głośno było o drugim (dla Netflixa – pierwszym) sezonie Rojst 97, a teraz serwis opublikował plakat, a także teaser z nowej produkcji. Otwórz oczy pojawi się już 25 sierpnia 2021.

Oczywiście na koncie netflixowych, polskich produkcji zdarzały się również wpadki. Tutaj na myśl przychodzi 1983, która przynajmniej mi kompletnie nie podeszła, czy też Sexify, który – niestety – doczeka się drugiego sezonu. Biorąc jednak pod uwagę ilość produkcji, jakie niemalże codziennie wchodzą do biblioteki Netflixa, nie ma szans, aby zadowolić wszystkich, a tym bardziej – aby wszystkie z nich były hitami.

Rojst 97 to nie tylko genialna obsada i zawiły scenariusz. Netflix wyniósł serial na jeszcze wyższy poziom

Otwórz oczy na Netflix już w sierpniu

Otwórz oczy to oparty na książce Druga szansa Katarzyny Bereniki Miszczuk dramat dla młodych widzów, w reżyserii Anny Jadowskiej oraz Adriana Panka. Główną rolę Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji, gra debiutująca Maria Wawreniuk. Na ekranie w roli tajemniczego Adama, jej przewodnika po nowym miejscu, zobaczymy aktora młodego pokolenia Ignacego Lissa. W serialu wystąpili również: Marta Nieradkiewicz, Marcin Czarnik, Wojciech Dolatowski, Zuzanna Galewicz, Klaudia Koścista, Michał Sikorski oraz Sara Celler-Jezierska.

O serialu:

Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

  • Reżyseria: Anna Jadowska, Adrian Panek
  • Scenariusz: Kasper Bajon, Igor BrejdygantMilena Dutkowska, Klara Kochańska 
  • W rolach głównych:  Maria Wawreniuk, Ignacy Liss
  • W pozostałych rolach: Marta Nieradkiewicz, Marcin Czarnik, Wojciech Dolatowski, Zuzanna Galewicz, Klaudia Koścista, Michał Sikorski,  Sara Celler-Jezierska
  • Produkcja: MediaBrigade
  • Liczba odcinków: 6
  • Gatunek: dramat o dorastaniu, science-fiction, thriller psychologiczny
  • Data premiery: 25 sierpnia 2021 r.

Osobiście liczę na naprawdę wysoki poziom serialu, szczególnie, że w obsadzie widzimy ambitnych aktorów, którzy nie wyskakują nam z lodówki za każdym razem. Produkcje na podstawie książek praktycznie zawsze dobrze wychodzą, więc nie widzę powodów, aby i tym razem miało tak nie być.