Oto zwycięzcy konkursu na najlepsze zdjęcia zrobione iPhonem

Oto zwycięzcy konkursu na najlepsze zdjęcia zrobione iPhonem

Opublikowano 12.08.2018 20:56 Aktualizacja: 13.08.2018 8:30 -


Możliwości aparatów w naszych smartfonach są naprawdę ogromne. Oczywiście do profesjonalnej fotografii pewnie jeszcze trochę brakuje i pewnie brakować będzie, ale patrząc na niektóre zdjęcia wykonane telefonem – czapki z głów. Tym samym świetnie ogląda się plebiscyt na najlepsze zdjęcia… wykonane smartfonem ze stajni Apple.

W dobie mediów społecznościowych, nagrywania video w pionie, a przede wszystkim komfortowi posiadania w kieszeni własnego smartfonowego aparatu, daje naprawdę duże możliwości. Piękne kadry, zdjęcia uchwycone w odpowiednim momencie, to w sumie żaden problem. Potem pozostaje tylko wziąć udział w konkursie, takim jak dzisiejszy. Pod warunkiem, że zdjęcie zrobiłeś/aś iPhonem.

nie zobaczysz więcej tej reklamy jeśli do nas wrócisz :-)

Co ciekawe, to żadna ekstrawagancja, bo konkurs odbywa się już 11 raz! Zaglądając do Wiki, okazuje się, że pierwsza edycja plebiscytu odbyła się, wówczas kiedy jedynym smartfonem od Apple, był iPhone pierwszej generacji. 11 lat temu wygrały te zdjęcia. Podział na kategorie pojawił się dopiero w 2013 roku.

Do rzeczy, kto wygrał w tym roku? Oto zdjęcie, które wykonane zostało iPhonem 6 i przedstawia dzieci w obozie uchodźców (Ukhiya, Bangladesz), które oglądają film o zdrowiu i higienie. Twórcą zdjęcia jest Jashim Salam.

Innym bardzo ciekawym, wyróżnionym zdjęciem jest zdjęcie chłopca z Brazylii, zrobione przez Pana z Chin, imieniem Huapeng Zhao.

Pięknych zdjęć oczywiście także nie brakuje w innych kategoriach. Jest w czym wybierać, począwszy od abstrakcji, idąc przez zwierzęta, florę, a kończąc na podróżach. W każdej z nich coś interesującego. Moim faworytem jest zwycięska praca z kategorii: abstrakcja, a radość tym większa, że wyróżniona praca, to zdjęcie naszego rodaka Jędrzeja Franka:

Wszystkie zdjęcia możecie przejrzeć tutaj, gorąco zachęcam, bo jest na czym oko zawiesić.

Z czystej ciekawości sprawdziłem, czy istnieje tożsamy konkurs, ale tylko dla użytkowników systemu operacyjnego Android. Prócz plebiscytu poświęconemu fotografii mobilnej ogólnie, to wygląda na to, że jeszcze nikt nie wpadł na ten pomysł, więc jeśli macie trochę wolnego czasu, to macie gotowy pomysł na serwis. Polecam gorąco.

Wieści z Rozładowani.pl