Oto pełna lista, wszystkich 82 nowych domen, które zrewolucjonizują świat domenowy

Oto pełna lista, wszystkich 82 nowych domen, które zrewolucjonizują świat domenowy

Opublikowano 6.01.2014 11:45 Aktualizacja: 15.01.2014 9:47 - 2


Rewolucja w świecie domen trwa. Ja o swoich obawach związanych z tymi zmianami pisałem już wielokrotnie, niemniej prócz wad, nowa pula domen ma także swoje zalety. Cała masa nowych adresów, zostanie uwolniona a to pozwoli na dobranie jeszcze bardziej spersonalizowanej domeny względem własnych potrzeb. Marketingowcy nawet znaleźli innowacyjny sposób promocji swoich produktów za pośrednictwem nowych końcówek, doskonałym przykładem może być ostatnio opisywana przeze mnie historia słodkiej domeny .NUTELLA ;-)

Prócz całej listy nowych, zatwierdzonych przez ICANN domen, pojawiają te które z zamysłu są dla mnie bardzo trafionym pomysłem – mianowicie domeny związane z konkretną lokalizacją. Przykładem może być opisywana przeze mnie końcówka .BERLIN czy .WIEN lub .OSAKA, .YOKOHAMA. Doskonale sprawdzą się na rynkach lokalnych, dla chociażby lokalnych przedsiębiorców, gdzie adres będzie identyfikował miejsce geograficzne danej działalności.

Gdy pojawiła się wizja nowych domen na horyzoncie wszyscy oszaleli na ich punkcie. Mimo ich niebagatelnej ceny (koszt około
$180k), zainteresowanie było ogromne… do czasu kiedy program oficjalnie wystartował. Tuż po tym zainteresowanie drastycznie i systematycznie spadało, niemniej nie na tyle, by co kilka dni nie pojawiały się kolejne. Mimo tego, że proces cały czas trwa, to poniżej macie pełną listę wszystkich domen, które zostały ostatecznie zatwierdzone przez ICANN. Robi wrażenie? Szykujcie się, gdyż czy nam się to podoba czy nie, stają się one rzeczywistością.

PS Więcej o domenach znajdziecie pod tagiem: ICANN lub nową kategorią Domeny.

[table “” not found /]

Wieści z Rozładowani.pl