Wideorozmowy stały się powszechnością w czasach, gdy szaleje koronawirus. Wykorzystywane są zawodowo w kontaktach ze współpracownikami, przełożonymi, a niekiedy nawet klientami firmy, ale także w prywatnych kontaktach z rodziną i znajomymi. W moim przypadku wideorozmowy sprawdzają się do wspomnianych kontaktów ze znajomymi, oddalonymi o dziesiątki lub setki kilometrów, a także do rozmów mojego syna z dziadkami. Przyzwyczailiśmy się jako społeczeństwo do korzystania z tego typu rozwiązań, a dostawcy aplikacji, którzy oferują wideorozmowy, prześcigają się w ulepszeniach i oferowaniu nowych funkcji. Nowości lądują teraz także w mobilnym Messenger Rooms oferowanym przez Facebooka.

Messenger goni Zooma?Messenger Rooms dostępne publicznie

Nowości w Messenger Rooms

Na swoim oficjalnym blogu poświęconym komunikatorowi Messenger, Facebook powiadomił, że najnowsza aktualizacja, która pojawić się ma na systemach iOS oraz Android, przyniesie szereg ułatwień w zakresie zarządzania pokojami. Dotychczas w aplikacji mobilnej funkcje związane z pokojami są pochowane, a znalezienie ich nie jest do końca intuicyjne. W nowej wersji tworzenie pokoi będzie możliwe z poziomu zakładki Czaty (aktualnie utworzyć pokój w mobilnym Messengerze można w zakładce Osoby). Jeśli zostaliśmy zaproszeni do jakiegoś pokoju, to informacja o tym pojawi się w zakładce Czaty, a dokładnie w jej górnej części, abyśmy mieli szybki do nich dostęp. Możliwe będzie utworzenie pokoju z datą rozpoczęcia jego funkcjonowania w przyszłości i dostosowaniem odbiorców. Aktualizacja Messengera pozwoli też na wyświetlanie, dołączanie oraz edytowanie wcześniej utworzonych pokoi, do których możliwe będzie zapraszanie kolejnych osób, a także usunięcie pokoju. Po utworzeniu pokoju osoby do niego zaproszone mogą być powiadomione za pośrednictwem odpowiednich powiadomień.

Ułatwienia dostępu do pokoi w Messengerze

Własne tła rozmów w pokojach

Oprócz wymienionych wyżej rozwiązań w zakresie poprawy dostępności pokoi w mobilnym Messengerze, pojawią się także nowe funkcje związane z tłami. Aktualizacja Messengera wprowadza możliwość wykorzystania własnych zdjęć w formie tła, a także materiałów wideo.

Własne tła w Messenger Rooms

Jak wspomniałem wyżej, nowe funkcje będą dostępne w najnowszych aktualizacjach aplikacji mobilnych. Niestety nic nie wiadomo na temat wprowadzenia tych samych funkcji do wersji desktopowych Messengera.

Źródło: Facebook


Posłuchaj nas!