Oto najdroższe domeny w historii światowego internetu!

Oto najdroższe domeny w historii światowego internetu!

Opublikowano 15.02.2017 10:42 - 3


Temat domen, to gorący temat, szczególnie w wypadku wielkich sprzedaży. Na zachodzie atrakcyjne adresy sprzedawane są za miliony, a jak się okazuje za blisko setki milionów dolarów. Nasze rodzime podwórko w porównaniu do amerykańskich braci zza wielkie wody, wygląda jak zestawienie obok się piłkarskiej ekstraklasy z brytyjskim premiership, tj. przynajmniej blado (ale ma swój urok naturalnie). Jak wygląda aktualny ranking najdroższych domen w historii internetu?

Liderem rankingu jest miasto wiecznej rozrywki, Elvisa Presleya i szybkich ślubów, a przynajmniej nazwa miasta w rozszerzeniu .com, sprzedana za kosmiczne pieniądze w wysokości $90mln. To zdecydowanie samodzielny lider zestawienia, który prawie jest dwa razy droższy niż domena carinsurance.com, znajdująca się na drugim miejscu. Co ciekawe 2 i 3 miejsce należy do świata ubezpieczeń, który szczególnie za oceanem, raczej na brak budżetów nie narzeka.

Popularny sex.com, dopiero na miejscu 10, a mnie najbardziej intryguje domena internet.com. Potencjał naturalnie ogromny, kwota odsprzedaży kosmiczna, ale to co budzi wielkie zastanowienie, to to co znajdziemy w samym serwisie. Wygląda jakby oczekiwała na sprzedaż, za jeszcze większą kwotę.

Infografika przygotowana została przez serwis Nimbus i co ciekawe posiada także zestawienie najdroższych domen z całego świata, z uwzględnieniem Polski. U nas wedle serwisu, najdroższą domeną był saturn.pl, za bagatela $600k (to raczej nieoficjalna informacja, zgodnie z tym co prezentowaliśmy ostatnio, a propos domeny faktura.pl). Grafika w pełnej rozdzielczości, znajdziecie tutaj.

Wieści z Rozładowani.pl