Niektórzy z Was pewnie pamiętają kultową Motorolę Razr V3 oraz kolejne generacje. Były to telefony na tyle ciekawe i wyjątkowe, że ich popularność nieustannie rosła. Fajnie, że producent postanowił odświeżyć model i przenieść go do czasów współczesnych. Jednak pierwszy model Razr po tak długiej przerwie, nie okazał się sukcesem. Motorola jednak się nie poddała. Firma zaprezentowała właśnie Motorolę Razr 5G.

Wpływ użytkowników na Razr 5G

Kluczową kwestią, na którą uwagę zwraca Motorola, jest to, że wpływ na Razr 5G mieli użytkownicy. Firma zasięgnęła opinii w kwestii użytkowania poprzedniego modelu, zdań na jego temat oraz tego, czego konsumenci potrzebują. Tym sposobem Motorola stworzyła model, który ma spełniać oczekiwania użytkowników. Nie ukrywam, pierwsze spojrzenie na zdjęcia Moto Razr 5G wywołało u mnie zaintrygowanie połączone z chęcią przetestowania tego smartfona. Razr 5G to połączenie koncepcji znanej z kultowego modelu V3 wraz ze składanym wyświetlaczem.

Wyświetlacz zewnętrzny w Razr 5G

Motorola położyła nacisk na wiele zmian, a jedną z nich jest wyświetlacz zewnętrzny. W Razr 5G pozwala on na wiele więcej. Użytkownicy za pomocą gestów znanych z Androida 10 będą mogli uzyskać szybki dostęp do aparatu, aplikacji, skrótów, a także ekranu głównego. Zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 2,7-cala, pozwala również odpowiadać na wiadomości z wykorzystaniem inteligentnych odpowiedzi, pełnej klawiatury oraz zamiany mowy na tekst. Producent chwali się, że oprócz standardowych aplikacji, użytkownicy mogą nadawać uprawnienia innym, aby współpracowały z wyświetlaczem szybkiego podglądu.

Specyfikacja Razr 5G

Wewnętrzny wyświetlacz Flex View to jednostka 6,2-calowa. Zachowane w niej zostały proporcje 21:9, a rozdzielczość wynosi 2142×876 pikseli. Zastosowano tutaj również nową konstrukcję zawiasów. Ma być ona odporna na wielokrotne otwieranie telefonu. Motorola twierdzi, że Razr 5G powinien wytrzymać do 200 000 rozłożeń. Dzięki wykorzystaniu procesora Snapdragon 765G nowy smartfon Motoroli może pracować z sieciami 5G. Poza tym, na pokładzie znajdziemy 8GB pamięci RAM oraz 256GB pamięci na dane. Producent twierdzi, że bateria o pojemności 2800 mAh pozwala na cały dzień pracy urządzenia. Ponadto, Razr 5G wyposażony jest w dwa aparaty. Główny ma 48 Mpix, a wewnętrzny 20 Mpix. Urządzenie ma pracować pod kontrolą Androida 10.

Cena Razr 5G

Motorola Razr 5G ma być dostępna na polskim rynku już jesienią. Niestety cena urządzenia jest zaporowa. Za Razr 5G przyjdzie zapłacić 6499 zł. Co prawda urządzenie pod względem wizualnym prezentuje się niesamowicie. Jednak specyfikacja nie powala na kolana. Biorąc pod uwagę dane techniczne oraz wysoką cenę, urządzenie raczej nie ma szans stać się hitem sprzedaży.

Źródło: Motorola