Oto lista najczęściej oglądanych seriali i filmów w 2020 roku. Nie brakuje zaskoczeń

Opublikowano 13.01.2021 22:12 -


Rok 2020 już całe szczęście za nami, ale jeszcze pojawiają się podsumowania minionych 12 miesięcy. Jednym z nich jest raport firmy Nielsen na temat popularności filmów i seriali w serwisach streamingowych.

Jeśli przypuszczaliście (zresztą tak jak i ja), że najpopularniejszym serialem 2020 był Wiedźmin na Netflix (mimo, że z premierą rok wcześniej), to mylicie się. W zestawieniu próżno szukać produkcji o jego przygodach, ale niewątpliwie Netflix króluje.

Seriale oryginalne - top 2020

Pozycja
Nazwa
Dostawca
Liczba odc.
Liczba streamowanych minut (w mln)
1OZARKNetflix3030,462
2LUCIFERNetflix7518,975
3THE CROWNNetflix4016,275
4TIGER KINGNetflix815,611
5THE MANDALORIANDisney+1614,519
6THE UMBRELLA ACADEMYNetflix2013,470
7GREAT BRITISH BAKING SHOWNetflix6513,279
8BOSS BABY: BACK IN BUSINESSNetflix4912,625
9LONGMIRENetflix6311,382
10YOUNetflix2010,965

Seriale na licencji - top 2020

Tutaj już Netflix nie dopuścił nikogo do rankingu. Panuje na wszystkich 10 pozycjach.

Pozycja
Nazwa
Dostawca
Liczba odc.
Liczba streamowanych
minut (w mln)
1THE OFFICE Netflix19257,127
2GREY'S ANATOMYNetflix36639,405
3CRIMINAL MINDSNetflix27735,414
4NCISNetflix35328,134
5SCHITT'S CREEKNetflix7023,785
6SUPERNATURALNetflix31820,336
7SHAMELESSNetflix12218,218
8NEW GIRLNetflix14614,545
9THE BLACKLISTNetflix15214,480
10VAMPIRE DIARIESNetflix17114,091

TOP 10 oglądanych filmów w 2020

Tutaj już mamy większe urozmaicenie, bo pojawiają się filmy innych dostawców.

Pozycja
Nazwa
Dostawca
Liczba odc.
Liczba streamowanych minut (w mln)
1FROZEN IIDisney+114,924
2MOANADisney+110,507
3SECRET LIFE OF PETS 2Netflix19,123
4ONWARDDisney+18,367
5DR SEUSS' THE GRINCHNetflix16,180
6HAMILTONDisney+16,132
7SPENSER CONFIDENTIALNetflix15,374
8ALADDIN (2019)Disney+15,172
9TOY STORY 4Disney+14,416
10ZOOTOPIADisney+14,400

Jak to się pokrywa z Waszymi wyborami?

źródło: Nielsen

Wieści z Rozładowani.pl