LICHESS

Jest to bez wątpienia najpopularniejsza aplikacja szachowa w naszym kraju. Niewątpliwe ma wpływ na to jej ogrom funkcji i stabilność pracy. Na tej aplikacji zagrasz z żywymi przeciwnikami lub komputerem, rozwiążesz zagadki, przejrzysz książkę otwarć, skorzystasz z zegara szachowego, a także przeanalizujesz gry swoje i arcymistrzów szachowych. Co ważne Lichess jest aplikacją otwartoźródłową, więc nie zawiera żadnych reklam.

WARCABY (CHECKERS)

Jeżeli lubisz grać w warcaby, to aplikacja od Magma Mobile nie będzie Ci obojętna. Choćby dlatego, że jest świetnie dopracowana i reprezentuje zróżnicowany poziom. Ponadto oferuje możliwość gry w rosyjski, hiszpański, angielski i turecki rodzaj warcabów. Tego nie oferuje zaś żadna inna apka poświęcona tej grze.

SUDOKU

Aplikacja od Branium stanowi nie lada gratkę dla pasjonatów tej liczbowej łamigłówki. Gra tylko z pozoru wydaje się zawiła, bo przy odpowiednim skupieniu szybko pojmiesz jak wypełniać diagram 9 × 9, liczbami od 1 do 9. Aplikacja jest jedną z najbardziej cenionych gier w Sudoku na świecie. Choćby ze względu na dostęp do serwisowego centrum nauki, dzięki któremu w przystępny sposób uczy jej tajników.

YATZY

Jeżeli myślisz, że rzucanie kośćmi nie może dostarczyć większej rozrywki umysłowej, to gra Yatzy zada temu kłam. Aby w nią grać, potrzebne jest pięć kostek, trzynaście kolejek i trzy rzuty podczas jednego ruchu. Aczkolwiek Yatzy, to znacznie więcej niż rzucanie kośćmi dla zdobycia jak największej liczby punktów. Bowiem podczas rozgrywki równoznaczna ze szczęściem jest spostrzegawczość, szybkie podejmowanie decyzji i przemyślana strategia gry. Aplikacja od Loop Games pomoże Ci odkryć w pełni uroki tej nieszablonowej planszówki.

CHINESE CHESS – BEST XIANGQI

Jak sama nazwa wskazuje to aplikacja do gry w Xiangqi, będącej chińskim odpowiednikiem gry w szachy. Chinese Chess 2020 wyróżnia nowoczesna grafika, zróżnicowany poziom rozrywki i bogate spectrum możliwości. Aplikacja z racji posiadania angielskiej wersji językowej w przystępny sposób ułatwia zgłębienie tajników chińskich szachów.

TAIFHO – POŁĄCZENIE SZACHÓW Z WARCABAMI

To jedyna aplikacja do gry Taifho, której twórcą jest Polak Dariusz Lipowski. Jeżeli lubisz szachy i warcaby, ta gra powinna wywrzeć na Tobie spore wrażenie. Albowiem świetnie łączy szachową kombinacyjność z warcabową efektywnością. Ponadto można w nią grać w większą ilość osób. Sama aplikacja zaś jest nowoczesna, przystępnie tłumaczy zasady grania w Taifho oraz oferuje odpowiedni poziom rozrywki z komputerem, jak i przeciwnikiem online.

GOdroid

GO znane jest jako Weigi, Igo, Badu i Gomoku,możesz kojarzyć w wersji kartkowej albo z Kurnik.pl. W grze chodzi o ułożenie 5 kółek w jednej linii. Wydawałoby się, że to jest bardzo proste, ale poziom tej łamigłówki jest bardzo zróżnicowany. Zresztą podobnie jak przeciwnika komputerowego na tej aplikacji, przez co gra na niej usatysfakcjonuje nawet najbardziej wprawionych GO-maniaków.

Myślę, że zebrana tutaj lista aplikacji powinna zadowolić każdą osobę lubiącą ambitną rozrywkę intelektualną na smartfonie. Czy macie swoje propozycje, których tutaj zabrakło?

Autorem artykułu jest Andrzej Tarnowski.