Smartfony z dwoma ekranami nie są już dla nas nowością. Ich głównymi reprezentantami są składane smartfony. Pierwszy na myśl przychodzi mi Samsung Galaxy Fold Z 2, zaraz za nim Microsoft Surface Duo. LG nie pozostaje w tyle i zaprezentowało własny pomysł na składanego smartfona z dwoma ekranami. Jest on dość intrygujący. Warto przypomnieć, że to nie pierwsze podejście LG do wykorzystywania dwóch ekranów w smartfonach. Pamiętacie LG V10? W nim też były dwa ekrany, ale drugi był bardzo mały i ograniczony pod względem funkcji. Zaprezentowany LG Wing jest dziwnym, ale interesującym smartfonem.

LG Wing

LG Wing prezentuje zgoła inne podejście do dwóch wyświetlaczy, niż wspomniane wcześniej modele Samsunga i Microsoftu. Zasadnicza różnica to taka, że drugi wyświetlacz jest schowany pod głównym. Pojawia się on dopiero po przekręceniu głównego do pozycji horyzontalnej. Drugi ekran jest też mniejszy od zasadniczego. Ma on 3,9-cala i prezentuje obraz w rozdzielczości 1240 x 1080 px, przy zagęszczeniu pikseli na poziomie 419 ppi. Główny wyświetlacz to jednostka P-OLED FullVision o proporcjach 20,5:9. Jego rozdzielczość to 2460 x 1080 px, a zagęszczenie pikseli to 395 ppi.

LG podaje, że drugi wyświetlacz może być wykorzystywany do wyświetlania rozszerzenia tej samej aplikacji, która jest prezentowana na głównym. Możliwe jest również wyświetlanie dwóch różnych aplikacji na obydwu wyświetlaczach. Na wcześniejszych przeciekach można było zauważyć, jak opcja ta jest przydatna w trakcie wykorzystywania nawigacji oraz odtwarzacza muzyki. Co ciekawe, wymiary urządzenia to 169,5 x 75,5 x 10,9 mm, a waga wynosi 260 g. Kiedy drugi wyświetlacz jest schowany, to LG Wing prezentuje się, jak typowy smartfon w dzisiejszych czasach.

Specyfikacja LG Wing

Na pokładzie LG Wing znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 765G 5G. Wspiera go 8 GB pamięci RAM. Wing oferuje 128 lub 256 GB miejsca na dane, przy czym możliwe jest rozszerzenie pamięci do 2 TB przy pomocy kart microSD. Z tyłu urządzenia znajdziemy trzy aparaty. Pierwszy aparat jest standardowy, możemy nim wykonać zdjęcie o rozdzielczości 64 MP. Drugi jest szerokokątny i ma rozdzielczość 13 MP. Trzeci jest ultra szerokokątny o rozdzielczości 12 MP. Z przodu umiejscowiono aparat o rozdzielczości 32 MP.

Producent chwali się, że możliwe jest nagrywanie obrazu za pomocą jednej z tylnych kamer oraz przedniej jednocześnie. Podgląd prezentowany jest wtedy na obydwu wyświetlaczach. Ponadto LG udostępnia Gimbal Motion Camera, czyli wykorzystanie drugiego ekranu jako uchwytu wraz z funkcjami zbliżonymi do tych, które można znaleźć w gimbalach. LG Wing zasilany jest ogniwem o pojemności 4000 mAh, a można ją naładować z wykorzystaniem technologii Quick Charge 4.0+ oraz ładowania bezprzewodowego. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 10.0. Nowy smartfon LG obsługuje 5G.

Dostępność LG Wing

LG Wing ma trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Z informacji przekazywanych przez LG wynika, że będzie dostępny również w Polsce, jednak nie znamy jeszcze jego ceny. Na pewno cena nie będzie niska i myślę, że to najbardziej będzie rzutować na ewentualny sukces LG Wing, bo poza tym, jest to ciekawe urządzenie. Kiedy jest złożony, wygląda niepozornie, ale po rozłożeniu, gdy otrzymujemy do dyspozycji drugi wyświetlacz, to potrafi przyciągać wzrok.

Źródło: LG